«

Herhangi bir şeyi ve kesinlikle bir niş kripto köşesinin tüm alt bölümünü canlandırmak için ‘Dookey Dash’ adlı web tabanlı bir mini oyuna herhangi bir miktarda para yatırmam. Bununla birlikte, Yuga Labs’ın bir “maymun kökleşmiş” mini oyuna ilk yaklaşımı bu ay dalgalar yaratıyor. Nispeten basit oyun tekerleği yeniden icat etmeyecek olsa da, kriptoda uygun bir zamanda diyalog ve tartışmaya neden oluyor.

Zamanlama gerçekten uygunsa ve boğa piyasası koşulları yeniden ortaya çıkarsa, Yuga’nın Dookey Dash mini oyunu, GameFi’ye yeniden hayat veren bir dönüm noktası olarak görülebilir mi?

Beni Yenile… GameFi?

Ayı piyasası koşullarında etere kadar itilen bir konu varsa, o da GameFi’dir. 2022’nin başlarında, ayı piyasası rüzgarları dönmeden önce, kripto ve NFT topluluklarında en sıcak tartışma konularından biriydi. Birçoğu GameFi’nin “sırada” olduğuna ve Axie Infinity gibi oyunların etrafındaki ivmenin hızla arttığına inanıyordu.

İlk çeyreğin sonunda, piyasa hız kaybediyordu ve elbette yılın geri kalanında kriptoda çok az oyuncu herhangi bir iyilik yaptı. NFT pazarı güçlükle ilerlemeye devam etse de, GameFi etkili bir şekilde arka plana itildi.

Boğa piyasası koşulları kriptonun yakın geleceğinde olabilir mi? Eğer öyleyse, GameFi sadece bir yıl önce zayıflayan ivmeden devam etmek için en iyi konumda olabilir.

Yuga Labs aims to build a more cohesive ecosystem around Apes, which currently includes the APE token. | Source: APE-USD on TradingView.com

Yuga Laboratuvarları ve “Dookey Dash”

Yuga Labs, Bored Apes ve Mutant Apes gibi özellikleri kullanarak oyunlaştırılmış öğelerle daha geniş bir metaverse oluşturma arzusunu uzun süredir dile getiriyor. Bu çabaların en erken yinelemesi olan Dookey Dash’e girer. Başlık, Ape ve Mutant sahiplerinin NFT’lerini kullanarak yüksek bir skor kaydetmelerine olanak tanıyan basit bir web tabanlı mini oyundur. Kazananın özel bir 1’e 1 Ape ile ödüllendirileceğine inanılıyor.

Aldatmacanın bir kısmı, kazanmak için oynayan eski espor profesyonelleri ve içerik yaratıcıları tarafından yönlendirildi. En az iki ayrı durumda en yüksek skoru kaydeden eski Fortnite efsanesi Mongraal’dan başkasına bakmayın.

Mongraal, resmi Fortnite kazancında yaklaşık bir milyon dolara sahip ve oyundaki en rekabetçi bölgede önemli bir oyuncuydu. Mongraal’ın son aylarda Twitch’te yayın yaptığı ender durumlarda, ortalama yaklaşık 8.500 izleyiciye ulaştı – ve şimdi potansiyel olarak bir mini oyundan yıllarca Fortnite’ı öğüttüğünden daha fazla para kazanıyor.

Daha da etkili olanı, Mongraal’ın Dookey Dash’i daha geleneksel oyunculara doğru büyütmedeki rolü olabilir – GameFi için henüz görmediğimiz çok önemli bir büyüme ayağı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *