«

The Wall Street Journal’ın haberine göre, FTX’in yeni CEO’su ve iflas davası başkanı John Ray, platformu yeniden başlatmayı düşünüyor. Yönetici, ticaret yerini yeniden başlatmak ve müşterilerine geri ödeme yapmak için para toplamak için seçenekleri araştırıyor.

Ray, başarısız kripto borsasının uluslararası kolunu yeniden başlatma olasılığını araştırmak için bir görev gücü atadı. İflas davası, para toplamak ve şirketin müşterilerine değer sağlamak için her seçeneği keşfetmeye çalışıyor.

FTX FTT FTTUSDT
FTX’in token FTT’si, günlük grafikteki son haberler üzerine yukarı doğru işlem görüyor. Kaynak: FTTUSDT Ticaret Görünümü

FTX’in İki Seçeneği Var, Müşteriler Paralarını Geri Alacak mı?

FTX CEO’su, başarısız şirkete ait birkaç varlık ve şirket buldu. Yeni yönetim nakit elde etmek için bu varlıkları satabilir, ancak John Ray bu mekanları yeniden başlatarak daha fazla değer elde etme olasılığı olduğuna inanıyor.

Yürütme, bu olasılık hakkında henüz daha fazla ayrıntı sağlamadı; iflas işlemleri müvekkillere öncelik vermektedir. Ancak, bu süreçler yıllar alabilir ve çoğu zaman müşterileri bir bütün haline getirmekte başarısız olabilir. John Ray, Wall Street Journal’a olası bir FTX’in yeniden başlatılmasıyla ilgili şunları söyledi:

Her şey masada. Bu konuda ileriye dönük bir yol varsa, o zaman sadece onu keşfetmekle kalmayacağız, yapacağız.

Ayrıca Ray, kripto borsasının kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’e (SBF) seslendi. SBF, elektronik dolandırıcılık ve elektronik dolandırıcılık için komplo kurmaktan suçsuz olduğunu iddia etti ve müşterileri için büyük bir kayıpla sonuçlanan milyar dolarlık plana dahil olduğunu reddetti.

SBF, Bahamalar’dan iade edildi ve 250 milyon dolarlık bir kefalet karşılığında teminat gösterdikten sonra ebeveyninin gözetimi altına alındı. Tutuklanmasından bu yana, FTX davayı kamuoyuna açıkladı ve niyeti müşterileri için “her şeyi yapmak”. Şimdiye kadar, bu taahhüdü yerine getiremedi.

SBF’de Ray şunları söyledi: “Onunla diyalog kurmamıza gerek yok. Bize bilmediğim hiçbir şey söylemedi.”

WSJ’ye göre, FTX Kurucusu şu yanıtı verdi: “Bu, müşterilerle ilgileniyormuş gibi yapan birinin yaptığı şok edici ve lanetleyici bir yorum.”

Belirtildiği gibi, SBF’nin müşterilerinden milyarlarca dolar aldığı ve bunu FTX’in ticaret kolu Alameda Research’e ödünç verdiği iddia ediliyor. Bu şirketin eski CEO’su Caroline Ellison ve eski FTX CTO’su Gary Wang, ABD makamlarıyla işbirliği yapıyor. Her ikisi de dolandırıcılık da dahil olmak üzere çeşitli suçlamaları kabul etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *