«

Sam’s Club, Walmart Inc.’in sahibi olduğu ve işlettiği, yalnızca üyelere özel perakende depo kulüplerinden oluşan bir Amerikan zinciri, şimdi kripto ve NFT ticari markaları için başvuruda bulunarak dijital ve blockchain çoğunluğuna atlıyor.

Sam’s Club, perakendeci yakın zamanda artırılmış gerçeklik ve sanal alana hitap eden sağlık hizmetleri sunduğu için şimdi kripto sularında ilerliyor. Popüler perakendeci birkaç tane dosyaladı ticari markalar bu, NFT’leri yönetmesine, dijital ürünler sunmasına ve ayrıca kripto tabanlı yazılım sağlamasına olanak tanır.

Walmart Bağlı Kuruluşu Sam’s Club Blockchain İle Bağlantı Kuruyor

Sam Walton tarafından kurulan Sam’s Club, dünyanın her yerinden milyonlarca üyeye sahiptir. 1983 yılında kurulmuş olup, girişimcilerin ihtiyaç duydukları ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde almalarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

2018’in başlarında Walmart, özellikle Kulüp üyelerine özel olan Bulkcoin’in lansmanı ile blockchain sularına atlamaya olan ilgisini çoktan gösterdi.

Image: News4JAX

2022’de Sam’s Club, dünyaya bir baskın yapmakla ilgilendiğini belirtti. sanal evren NFT’ler ve kripto para birimleri doğrultusunda ilk ticari marka başvuruları ile. Ayrıca perakende zinciri, perakende devi Amazon ile rekabet edebilmek için e-ticaret alanına geçmeyi planlarken bazı mağazalarını da kapatma kararı aldı.

Walmart, aşağıdaki kayıtlarla birkaç ticari marka başvurusunda bulundu: 97775152 ve 97775159. Bunların tümü, Kulübün sanal gerçeklik veya blockchain tabanlı ürünler sunmaya başlaması için hazırlanıyor.

Dijital ürünler, ev dekorasyonları, kişisel bakım ürünleri, oyuncaklar ve spor ekipmanlarını içerir. Dahası, üyeliğe dayalı depo grubu, artırılmış gerçeklik, eğitim, sağlık, NFT’ler ve kripto para işine de girecek. Ayrıca planlar Blockchain tabanlı bir cüzdanın yanı sıra diğer yazılımları başlatmak için.

Amazon ve Diğer Büyük Şirketler Kripto Alanına Sızıyor

Ek olarak, Walmart’ın bir blockchain girişimi için çeşitli kriptografi ve siber güvenlik rollerini doldurması için işe alındığı söyleniyor. Açık pozisyonlar arasında Siber Güvenlik ve Kriptografi Mühendisi, Teknik Uzman, İleri Sistem Mühendisi ve Siber Güvenlik bulunmaktadır.

Crypto total market cap at $1 trillion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Geçen ay, Amazon kendi NFT programını başlatma planlarını duyurdu. E-ticaret devi, programı bu yılın Nisan ayına kadar tanıtacak. Bunun dışında Amazon, NFT ve blockchain tabanlı oyun uygulamaları üzerinde de çalışıyor.

Diğer ev markaları kripto alanına girmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. WMG, Nike ve Fidelity gibi bazı şirketler şimdiden katıldı. Nike, lansmanının ardından 185 milyon dolarlık satış elde edebildiği için geçen yıl açtığı NFT mağazasında büyük bir başarı elde etti.

Sickdeals Daily tarafından öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *