«

Fungible olmayan belirteçlerin (NFT’ler) popülaritesindeki artışla birlikte, alan blok zincirinde bazı ilginç şeylerin ve parçaların satışını gördü. Şubat 2022’de bir sanatçı bir Lamborghini Huracan’ı havaya uçurdu ve kömürleşmiş kalıntıları NFT olarak sattı. İngiliz sanatçı Damien Hirst, blok zincirinde NFT olarak sattıktan sonra yüzlerce fiziksel sanat eserini yaktı. Şimdi, vatandaşlıklar pazarlarda NFT olarak satılıyor ve alınıp satılıyor.

Satoshi Adasına Giden Yolunuzu Satın Alın

İddialı bir geliştirme projesi, Güney Pasifik adasını kripto yatırımcıları için bir cennete dönüştürecek bir Satoshi Adası yaratmayı planlıyor. Bu ada, şu anda çoğunlukla bakir bir yağmur ormanı olan ve sürdürülebilir bir akıllı şehre dönüştürülecek olan Lataro Adası’dır. Bu projenin başında, şu anda 300 hektarlık adada yaşayan emlak geliştiricileri Anthony ve Theresa Welsh var.

Adayı kripto yatırımcılarından oluşan bir topluluğa dönüştürmeyi planlıyorlar. Adanın en büyük çekilişi, orada herhangi bir gelir vergisinin olmamasıdır. Anthony Welch, planların ada için 21.000 yatırımcı için olduğunu ve herkesin arazi satın alması veya geliştirmesi için şu anda pazarlarda işlem gören bir vatandaşlık NFT’sine sahip olmaları gerektiğini açıkladı.

Basılan her NFT genellikle satılan bir tür mülkü temsil eder. Ayrıca sadece 21.000 vatandaşa sahip olacak adaya özel erişim sağlar. Ancak, vatandaş olmak istemeyenler için mülk geliştiricisi, kripto yatırımcılarının vatandaşlık olmadan adanın tadını çıkarabilmeleri için bir tatil yeri planları olduğunu söylüyor.

Vatandaşlık Geçişleri 30 Ekim’de basıldı ve halihazırda OpenSea’de yaklaşık 1.000 ETH hacmine sahip.

NFT’ler Ölmedi

NFT’ler ihtişamlı günlerinden çok uzaktalar ama bu onların tamamen silindiği anlamına gelmiyor. Kripto kışında bile, içerik oluşturucular projelerine NFT sahipliğini uygulamak için yenilikçi yollar buldukça hala dalga geçiyorlar.

NFT pazar yerleri

NFT marketplaces see rise in volume | Source: DappRadar

Bu takas edilemez jetonlar, oyun içi erişimden Vatandaşlık NFT’leri gibi bazı gerçek dünya yardımcı programlarına sahip olma yolundan uzaklaşabildi. Bu süre zarfında, daha fazla tüccar alana döndüğü için işlem hacmi de toparlanma tarafında olmuştur.

Son 24 saatteki OpenSea işlem hacmi %30’dan fazla artarak 22.27 milyon $’a yükseldi. DappRadar’dan alınan verilere göre, önde gelen NFT pazarındaki tüccar sayıları da bu süre zarfında %42’nin üzerinde artarak 34.267’ye oturdu.

Featured image from MARCA, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *