«

USDC ihraççısı, sahiplerinin madeni paralarını istedikleri zaman kullanabilmelerini sağlamak için CRF’sine (Daire Rezerv Fonu) fon yatırmaya başladı.

Birçok kripto firması, piyasa çöküşü nedeniyle bu 2022’de sorunlarla karşılaştı. Bazıları küçüldü, bazıları iflas başvurusunda bulundu. Genel olarak, tüm piyasa kripto kışının etkisini hissetti ve yatırımcılar da milyarlarca sermaye kaybetti.

Sonuç olarak, kazadan sağ kurtulanlar gelecekte bu tür durumlarla karşılaşmamak için önlemler alıyorlar. Ayrıca çoğu firma kriz zamanlarında müşterilerinin fonlarını daha iyi korumayı hedefliyor. Bu notta, Circle kendini bu tür durumlara hazırlamak için cesur bir adım attı.

Çevre Rezerv Fonu Hakkında

Circle, Fonu oluştururken BlackRock ile ortak oldu. BlackRock, dünyanın en büyük varlık yöneticisidir. 1988 yılında kurulmuş ve müşterilerinin varlıklarını yönetmeye ve riskleri en aza indirmelerine yardımcı olmaya odaklanmıştır. Şirketin merkezi NY şehrindedir ve AUM’da (Yönetim Altındaki Varlıklar) toplam 10 trilyon ABD Doları’na sahiptir.

USDC İhraççı Çemberi, Ayı Piyasası Ortasında Çember Rezerv Fonuna Yatırım Yapmayı Planlıyor
Kripto para piyasası 1 trilyon doların üzerine çıkacak | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

Circle’ın kurduğu Fon, BlackRock kapsamında Kural 2a-7 hükümet para piyasası fonu kapsamında halihazırda kayıtlıdır. Ayrıntılara göre, Fon kısa vadeli ABD Hazineleri ve nakit içeriyor.

Fon, bağımsız bir kurulun kontrolü altında faaliyet gösterecek ve portföy varlıkları raporunu günlük olarak yayınlayacaktır. Ayrıca 1940 Yatırım Şirketleri Kanunu hükümlerine de uygundur.

Fona yalnızca Circle erişebilir ve gelirlerle yeni Hazine varlıkları satın almayı planlar. Ayrıca USDC ihraççısı, Hazine varlıklarını Bank of New York Mellon’un kontrol ettiği Fonda saklamayı amaçlamaktadır. Circle süreci çoktan başlattı ve 2023’ün ilk çeyreğine kadar tamamlamayı planlıyor.

USDC Performansı Şimdiye Kadar Nasıl?

Stabilcoin piyasasında USDC, USDT’den sonra piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kriptodur. Stabilcoin, ABD Dolarına sabitlendi ve tanınma ve kabul görme konusunda büyümeye devam etti.

Circle, USDC’yi yaygın olarak kabul edilen bir seçenek haline getirme çabasını sürdürdü. Firma, Cosmos, Polkadot, Arbitrum, Optimism ve Near dahil olmak üzere daha fazla ağa yaymayı planlıyor. USDC, 2023’ün başlarında COSMOS blok zincirine girecek, diğerleri ise 2023’ün sonuna kadar takip edecek.

Ayrıca, Circle yakında Singapur’da kripto yayınlamaya başlayacak. Ülkede bir ödeme kurumu işletmek için lisans alma onayını zaten aldı. Bu lisans, Singapur’da sınır ötesi ve yurtiçi ödemeleri işleme yetkisi verdi. Firma, Kasım 2022’de onay aldı.

Circle, USDC’yi Amerika Birleşik Devletleri kripto yatırımcıları arasında bir stabilcoin haline getirmeyi amaçlıyor. Firmanın yakında başarıya ulaşabileceğini söylemek güvenli.

Coinbase geçtiğimiz günlerde USD ile USDC satın alanların sayısının diğer fiat para birimlerine inananlardan daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *