«

Merkezi olmayan finans (DeFi) kilitli toplam değer (TVL) toplayıcı DeFiLlama tarafından yayınlanan veri çizelgeleri, TRON ağ platformunun gelirleri artırdığını gösteriyor.

Çinli Muhabir Wu Blockchain tarafından paylaşılan veriler gösterir TRON ağının son 24 saatte günlük gelirini iki katına çıkardığı.

TRON Büyürken Kullanıcı Etkinliği

DeFi Llama, TRON’un gelir koleksiyonunda büyük bir artışa tanık olduğunu gösteriyor. Verilere göre, protokolün günlük işlem ücreti 14 Şubat’tan bu yana son 24 saat içinde ikiye katlanarak 1.32 milyon dolara yükseldi.

TRON’un gelirindeki son artış, blok zincirini ücret tahsilatları açısından Ethereum ve Uniswap’e yaklaştırdı. Sonuç olarak, yeni gelişme muhtemelen TRX fiyatlarını yukarı çekecektir.

Metrikteki artış, TRON ağının yakın zamanda akıllı sözleşmelerindeki enerji mekanizmasını değiştirmek için Teklif 83’ü geçmesiyle kaydedildi. Yeni model, diğer dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) üzerinde hiçbir etkisi olmadan, likit olmayan projeler için işlem maliyetlerini artıran bir “dinamik enerji modeli” kullanacak.

5 Şubat’ta TRON ağı teklifi başarıyla geçti ve sonuç olarak günlük işlem ücretlerinin tahsilatında tutarlı bir artış oldu.

TRON’un gelirlerindeki artışın bir kısmı da TRON’un akıllı sözleşmelerinin artan kullanımından kaynaklanıyor. TRON’da varlık ticareti yapan kullanıcıların artmasıyla ilgili ticaret faaliyetlerinde bir artış oldu.

Diğer son gelişmeler arasında, 16 Aralık’ta TRON ağında Offshore Çin Yuanına sabitlenmiş bir stablecoin olan TCNH’nin lansmanı yer alıyor.

Aralık ayı başlarında TRON, yerel token TRX’in yazma hacmini ve staking oranını ayarlamak için bir öneriyi kabul etti. Yakma mekanizması, piyasada azalan bir token arzı olduğu için TRX için yükseliş momentumuna katkıda bulunuyor. Böylece daha az satış baskısı oluşur.

Ayrıca son zamanlarda TRON piyasaya sürülmüş ağ işlevselliğini iyileştirmek için GreatVoyage-v4.6.0 (Socrates) adlı zorunlu bir güncelleme. Tron’un staking özelliklerinin lansmanı ve TRON cüzdanının (TronLink) iOS ve Android’e entegrasyonu, TRON’un kullanım artışına ve gelir artışına katkıda bulunan diğer önemli gelişmelerdir.

Son olarak bir Karayip ada ülkesi olan Dominika, son zamanlarda seçilmiş Resmi madeni parasını (Dominica Coin/DMC) geliştirmek ve yayınlamak için ulusal Blockchain olarak TRON. Yasal ihale olarak yedi TRON tabanlı kripto para birimini kabul etti.

TRON Fiyat Hareketi

TRON, Justin Sun tarafından kurulan bir kripto para birimidir. Madeni para 2017’de piyasaya sürüldü ve başarısını Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,207114 dolara ulaştığında hızla elde etti. Kriptonun en düşük fiyatı Eylül 2017’de 0,0015355 dolardı.

TradingView'de TRON (TRXUSDT) fiyat tablosu
TRON (TRX) 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da TRX/USDT

Son yedi günde TRX’in değeri %3,36 arttı. TRON, son 24 saatte %3,35 artışla 280 milyon dolarlık işlem hacmiyle 0,068840 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 6,27 milyar dolardı; jeton, CoinMarketCap’te listelenen kripto varlıkları arasında 15. sırada yer alıyor.

Unsplash’tan öne çıkan görsel, TradingView’den Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *