«

Tayland’ın, ülkenin en büyük gıda ihracatçısı olan Charoen Pokphand Foods Halka Açık Şirketi (CP Foods), tazelik ve kaliteyi garanti etmek için blok zinciri teknolojisini faaliyetlerine entegre etmeye, karides ve diğer ürünlere genişletmeye hazırlanıyor.

CP Foods için öncelik her zaman tüm ürünlerin tüketiciler için güvenli ve yüksek kalitede olmasını sağlamak olmuştur.

Şirket, ürünlerin ve tedarik zincirlerinin doğru bir şekilde izlenmesi için blockchain izlenebilirliğini sağlayarak ileri teknolojiye uyum sağlamanın önemli olduğunu söyledi.

Şirket, domuz eti ve taze tavuk ürünleri ile blockchain entegrasyonuna şimdiden başladı.

Blok Zincirinin Gücüne Dokunmak

Göre Oraparn MüngmisriGlobal Standart Sistem Merkezi Başkan Yardımcısı:

“2023’te bunu taze karides ve pişmiş gıda portföylerimiz için yapıyor olacağız. Bir sonraki adım, portföyümüzdeki tüm kategorilerde sahip olduğumuz tüm ürünler için blockchain tabanlı izlenebilirlik oluşturmak olacak.”​ ​

CP Foods, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın her yerindeki diğer ülkelerdeki geniş bir market ve süpermarketler zincirinde bulunabilen iyi paketlenmiş ısıtmaya ve yemeye hazır gıda maddeleri tedarik eden tanınmış bir şirkettir. .

Image: Newsmeter

2015 yılında CP Foods, son birkaç yılda birçok ürün için blockchain teknolojisi kullanılarak daha da geliştirilmiş olan CPF Dijital İzlenebilirlik sistemini tanıttı.

Şimdi, planlanan entegrasyon ile karides kategorisine blockchain teknolojisibu, çoğunlukla Asya pazarını hedefleyen ürünlerin genel kalitesi ve güvenliğine yönelik tüketici güvenini ve inancını artıracaktır.

Gıda Şirketleri Yeşil İşletmeleri Destekliyor

Blockchain teknolojisine dayanan izlenebilirlik sistemi, CP Foods’un Tayland’daki saygın bir tarım teknolojisi şirketi olan AXONS ile yaptığı işbirliğiyle daha da yoğunlaştı.

Blockchain teknolojisi, bazılarını adlandırmak için tedarik zincirleri, satın alma, bankacılık ve kaynak bulmayı içeren hem güvenlik hem de hız için çeşitli endüstri türlerinde uzun süredir kullanılmaktadır.

izlenebilirlik bugün özellikle gıda güvenliği ve sürdürülebilirliği ile ilgili endişeler söz konusu olduğunda birçok tüketici için dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

İzlenebilirlik sisteminin kullanımı basittir. Bir tüketici, yalnızca ambalajın üzerinde bulunan QR kodunu tarar ve ardından ürünle ilgili ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere ulaşır.

Crypto total market cap at $999 billion on the weekly chart | Chart: TradingView.com

Bugünlerde daha fazla şirket yeşil ürünlere çok fazla prim veriyor. İzlenebilirlik sistemi etkinleştirildiğinde, ürünün nereden tedarik edildiğini ve tedarikten fiili üretime ve sevkiyata kadar ne tür süreçlerin uygulandığını izlemek nispeten hızlı ve kolaydır.

Ayrıca, blockchain teknolojisi sayesinde, gıda güvenliği ve kalitesine ilişkin sertifikalar gibi diğer hayati bilgilere de tüketiciler tarafından hızlı bir şekilde erişilebilecektir.

IT PRO’dan öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *