«

Kripto ekosistemindeki en büyük euro destekli stablecoin artık Ripple’ın XRP Ledger’ında (XRPL) mevcut. STASIS ekibine göre, Şubat ayında başlayan XRPL üzerindeki entegrasyon dün tamamlandı.

EURS, önde gelen Euro stablecoin’idir ve on binlerce kullanıcısıyla dünya çapında en iyi 10 stablecoin arasında yer almaktadır. XRPL Vakfı ve Topluluğu ile birlikte Ripple, entegrasyonu mümkün kılmak için STASIS’e teknik destek sağladı.

Fintech şirketi, tamamlanmasıyla birlikte, sınır ötesi ödemeler için stratejileri entegre etmeye başlamak için bir sonraki aşamaya geçmek istiyor. Duyuruya göre yine Ripple, STASIS’e teknik destek sağlayacak.

STASIS CEO’su Gregory Klumov, işbirliği ve ilerleme hakkında şunları söyledi:

EURS’nin temeline yeni bir tuğla daha eklendi ve bir sonraki sabit para piyasası benimseme döngüsü için varlığımızı sağlamlaştıracak. Devam eden ortaklığımız, Web3 dünyasının değerleriyle gerçekten uyumlu olan stabilcoin altyapısı ve hizmetlerinin yanı sıra daha iyi bir finansal katılım sağlamak için XRP’nin yeni ortaya çıkan fırsatlarını keşfetmeye odaklanacak.

En Büyük Euro Stabilcoin İçin Ripple’ın Rolü

STASIS, 2017 yılında kurulmuştur ve lisanslı finansal aracılar için stratejik bir arayüz görevi görmektedir. 5 milyar doları aşan transfer değeri ile fintech şirketi aynı zamanda USD dışı en büyük stablecoin’i ihraç ediyor.

Diğer sabit paralar gibi EURS de XRPL’nin en son ekleme olduğu çok zincirli bir mimariye dayanıyor. Bu konuda STASIS ekibi şu yorumu yaptı:

Çoklu zincir geliştirmenin yönünü göz önünde bulundurarak, XRPL’nin tam olarak genişletilmiş ölçeklenebilirlik, artan hız ve daha düşük maliyet gibi önemli faydalar sunan blok zinciri rayları olduğunu bulduk.

Şimdiye kadar, EURS stabilcoinleri esas olarak ERC-20 standardı (65.6M EURS) aracılığıyla Ethereum blok zincirinde ve ayrıca Matic (4.8M EURS) ve Arbitrum’dan (461T EURS) 2. katman çözümleri aracılığıyla yayınlandı. Yazma sırasında, Ripple’ın XRP Ledger’ında Algorand ile aynı miktarda yalnızca 100.000 EURO basılmıştı.

EURS XRPL Dalgalanması
Tüm yerleşim katmanlarında EURS. Kaynak: DURUM

XRPL’deki NFT’ler

Ripple için diğer bir haberde, NFT’leri entegre etmeye yönelik XLS-20 değişikliği, güvenilir doğrulayıcıların %80’inden fazlası tarafından desteklenerek XRP Ledger ana ağında etkinleştirildi. Değişiklikle birlikte, geliştiriciler artık kullanıcıların XRP Defterinde NFT’leri basmasına, aktarmasına ve nihayetinde yakmasına izin veren uygulamalar oluşturabilir.

Ripple Labs Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz belirtilmiş Twitter aracılığıyla bazı NFT’lerin zaten basıldığını ve devam ettiğini:

Belirteçleştirme, XRPL için yeni değil, ancak bu, geliştiriciler ve içerik oluşturucuların herhangi bir varlığı belirteçleştirmeleri ve yardımcı programla yenilikçi Web3 projeleri oluşturmaları için önemli bir kilometre taşı sunar.

Yeni standart, benzersiz varlıkları temsil etmek için XRP Defterinde yerel NFT’lerin yanı sıra bu tür belirteçleri numaralandırmak, aktarmak ve tutmak için verimli, güvenli işlemler sunar.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *