«

Finans dünyası, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin son yıllardaki getirilerini göz ardı edemezken, herkesi koltuklarına yapıştıran S&P 500’dür.

S&P 500, küresel piyasalarda en çok izlenen trend çizgisinde ve sonuç, nihayetinde BTC’ye büyük bir destek sağlayabilir. İşte nedeni.

S&P 500 Bitcoin’i Nasıl Verebilir? Bir Destek

Yaklaşık son 100 yıldır S&P 500, en büyük ABD şirketlerinin 500’ünün performansını izleyen en önde gelen borsa endeksi olmuştur. Bireysel hisse senetlerinin performansını karşılaştırmak için kullanılan ölçüttür.

Salgının başlangıcından bu yana Bitcoin ve S&P 500 yüksek oranda ilişkili hale geldi, ancak bu korelasyon o zamandan beri dağıldı. BTC bunun yerine altınla daha ilişkili hale geldi.

Bununla birlikte, S&P 500’de kripto para piyasasına ek bir destek verme potansiyeline sahip büyük bir kırılma ufukta olabilir. Ve bunda büyük bir tane.

Finans genelinde aşırı düşüş hissi, borsanın 1929’dan bu yana en kötü çöküşün ve ayı piyasasının eşiğinde olduğunu gösteriyor.

SPX_2023-01-26_16-54-53

The S&P 500 could be breakout out of a year-long pattern | SPX on TradingView.com

Risk İştahı Trend Çizgisinin Kırılmasıyla Geri Dönebilir

S&P 500’deki bir kırılmanın Bitcoin’in kendisiyle çok az ilgisi var ve herhangi bir artış, gönderdiği mesaj nedeniyle daha fazla olacaktır. Ayı piyasasını inandırıcı bir şekilde sonlandırabilir ve trendde ani bir değişikliğe neden olabilir.

Opsiyon verileri, tarihteki en önemli düşüş pozisyonlarından bazılarına işaret ediyor ve rekor defterler için kısa bir daralma için olgun bir ortam yaratıyor.

Borsada bir tersine dönüş aynı zamanda genel olarak riskli varlıklar için bir tersine dönüş sinyalidir, bu nedenle Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, S&P 500’deki açık bir kırılmadan dolaylı olarak yararlanabilir.

S&P 500, günde %1 artışla yaklaşık 4050’de işlem görüyor. Yukarıda çizilen trend çizgisinin üzerinde tutunmak, borsada yukarı yönlü hareketin devam etmesi için çok önemli. Daha yükseğe çıkmak, S&P 500’de bir golden cross ile de sonuçlanacaktır.

BTC1!_2023-01-26_16-56-58

BTC is still a ways away from a golden cross | CME-BTC! on TradingView.com

Borsada Altın Haç Ve Ufukta Kripto

Bitcoin 23.000 dolarda, ancak yine de benzer bir golden cross’tan çok uzakta. Hem 50 günlük hem de 200 günlük hareketli ortalamalar yukarı doğru kıvrılmaya başladı ve bu, yaklaşmakta olan bir çaprazlamanın erken bir göstergesi olabilir.

Kısa vadeli hareketli ortalama, uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında ve varlıkta bir satın alma sinyali oluşturduğunda golden cross gerçekleşir. Death cross, kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düştüğünde meydana gelen ters satış sinyalidir.

BTCUSD günlük zaman dilimlerinde henüz altın geçiş yapmamış olsa da, Litecoin, Polygon, Fetch.AI ve daha fazlası gibi birçok altcoin bunu çoktan yaptı.

Finansta başka yerlerde, hem altın hem de gümüş golden cross yaparken, DXY Dolar Para Endeksi 2023’ün başında bir death cross yaşadı.

Takip et Twitter’da @TonyTheBullBTC veya özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için TonyTradesBTC Telegram’a katılın. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *