«

Silk Road‘un kurucusu Ross Ulbricht, ABD hükümetine karşı milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarını kaybetmeye hazırlanıyor.

Yeni bir mahkeme dosyasına göre, Ulbricht 69.000’den fazla Bitcoin (BTC) ve açıklanmayan miktarda Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash (BCH) uzlaşmanın bir parçası olarak toplamda 3 milyar doların üzerinde varlığın üzerindeki hak iddia etmekten vazgeçecek.

Bu kadar büyük kripto varlık deposu başlangıçta ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından Kasım 2020’de sadece “Individual X” olarak bilinen bir kuruluştan, Silk Road’un birkaç yıl önce çaldığı bildirilmişti.

silk road bitcoin

Ulbricht, Bitcoin’ler üzerinde bir hak talep etmek yerine, Bitcoin açık artırmaya çıkarıldıktan sonra DOJ’un iade borcunu temizlemesi karşılığında kaybedecek.

Mahkeme belgesinde bu durum şu sözlerle açıklandı:

“Ulbricht, söz konusu mülkün kaybedilmeye tabi olduğunu kabul etmektedir. Ulbricht herhangi bir iddiayı geri çeker ve söz konusu mülkün kendisine daha fazla haber verilmeden ABD’ye (idari veya yargı, sivil veya suçlu) kaybedilmesini öngörmeyi kabul etmiştir. Taraflar, bu Anlaşma uyarınca kaybedilen konu mülkünün satışından elde edilen net gelirin, para kararının ödenmemiş herhangi bir bakiyesine verileceği konusunda hemfikirdir. ”

Dread Pirate Roberts olarak da tanınan Ulbricht, şu anda iki müebbet hapis cezasını ve ek olarak 40 yıl hapis cezasını çekiyor.

Ulbricht’ın annesi, ailenin gelişmelerden memnun olduğunu ve oğlunun nihai özgürlüğüne doğru bir adım olduğuna inanıyor.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *