«

E-ticaret devi Shopify, yeni ürününü lanse etti. blok zinciri paketi tüccarlar için ürünler. Bu geliştirmenin, Shopify’da barındırılan web3 tabanlı mağazalardaki kullanıcı deneyimini iyileştirmesi bekleniyor. Buna ek olarak, satıcılar token geçidini kullanabilir ve genişletilmiş cüzdan ekosistemindeki yeni özelliklerden yararlanabilir.

Blockchain Suite, Shopify Kullanıcılarına Büyük Avantajlar Sunuyor

Shopify’ın blockchain ekibi tasarımcısı ryancreatescopy’ye göre twitter, satıcılar e-ticaret platformunda jeton geçiş uygulamaları oluşturmak için yeni araçlar kullanabilir. Belirteç geçidi, Web3 alanında yaygın bir özelliktir ve toplulukların belirli etkinliklere, içeriklere ve düşürmelere özel erişim sağlaması için bir doğrulama yöntemidir.

Belirteç sahipleri için münhasırlık yaratmanın bir yolu olarak görülüyor ve NFT içerik oluşturucularının belirli belirteç sahiplerine erişim izni vermesine izin veriyor. Shopify söz konusu olduğunda satıcılar, belirli jeton sahiplerinin hangi özel ürünlere erişebileceğini belirlemek için mağaza kurulumlarını değiştirebilir.

Bu özelliği etkinleştirmek için mağazalarına bir jeton geçiş uygulaması eklemeleri ve belirli jeton sahipleri için hangi ürünlerin, koleksiyonların veya etkinliklerin mevcut olduğuna karar vermeleri gerekecek.

Belirteç geçidi, Haziran 2022’den beri beta modunda ve daha önce yalnızca belirli sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyordu. Bu son gelişmelerle, herhangi bir Shopify mağazası sahibi, müşteri deneyimini iyileştirmek için bu araca erişebilir.

İlgili Okuma: Son Dakika: Kraken SEC ile Anlaştı ve Staking Hizmetlerini Sonlandırdı

Ayrıca Spotify, Ethereum (SIWE) protokolünü entegre ederek kripto cüzdan bağlantı özelliğini genişletti. Ethereum ile Oturum Açma, ERC-20 belirteç sahipleri ve ENS alan sahiplerinin özel tanımlayıcılarını üçüncü taraf veri toplayıcılara vermeden güvenli oturum açmaları için standartlaştırılmış bir yoldur.

Bu entegrasyon, Shopify’ın kullanıcı verilerinin gizliliğiyle ilgili son sorunlarıyla uyumludur. 2022’nin başlarında, e-ticaret devi, donanım cüzdanı sağlayıcısının yüksek profilli Ledger veri sızıntısının ardından bir toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Satıcılar, alışveriş yapanların cüzdanlarında kolayca oturum açabilmelerini sağlamak için artık bu benzersiz oturum açma özelliğine erişebilir. Ek olarak, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için mesaj bildirim istemlerinin özelleştirilmesine izin veren ifade oluşturucuyu kullanabilirler.

Bu entegrasyon, ENS Labs savunucusu Sadaf.eth tarafından daha ayrıntılı olarak özetlenmiştir. cıvıldamak Aracın Shopify mağazalarında nasıl kullanılacağını açıklayan. Ayrıca, blockchain paketi, tüccarların dijital cüzdanlar ve akıllı sözleşmeler gibi blockchain varlıklarını yönetmelerine yardımcı olacak araçlar ve hizmetler içerir. Blockchain paketi ile Shopify, tacirlerin dağıtılmış defter teknolojisinin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Shopify, Blockchain Çözümlerini Savunmaya Devam Ediyor

Shopify, ödeme işleme, güvenlik ve ölçeklenebilirliği iyileştirmek için blockchain çözümlerini platformuna entegre etme geçmişine sahiptir. 2019’da Shopify, müşterileri için düşük maliyetli, hızlı ödemelere olanak tanıyan tüccarlar için bitcoin yıldırım ödemelerini ekledi.

İlgili Okuma: Interpol, Kısa Gözaltının Ardından Bitzlato’nun Kurucu Ortağını Serbest Bıraktı

O zamandan beri CoinPayments ve OpenBazaar gibi çeşitli blockchain platformları ile iş birliği yaparak otomatik satıcı maaş bordrosu ve güvenli müşteri kimlik doğrulaması gibi özellikler ekledi. Ayrıca, sorunsuz işlemleri kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini satış noktası ve e-ticaret sistemlerine entegre etti.

Son olarak Shopify, Hedera Hashgraph ve Consensys ile ortaklığıyla yeni blockchain teknolojilerini araştırıyor ve çözümlerini geliştiriyor.

BTCUSD fiyat alışverişi
BTCUSD son fiyatı/ Tradingview

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel/ Tradingview’den Grafikler

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *