«

FOX Business muhabiri Eleanor Terrett, dün saat 22:00 EST’de bir tweet’te, tüm kripto endüstrisini veya iddiaya göre Ripple’ı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal savaşını etkileyebilecek patlayıcı bir sızıntı ortaya çıkardı.

Terrett, ABD ajansının yarın kripto endüstrisi için büyük bir duyuru yapacağını SEC’e yakın isimsiz bir kaynaktan öğrendiğini yazdı. Gazeteci spekülasyonlar SEC o sırada kapalı bir toplantı düzenlediği için duyurunun EST 14:00’ten sonra gelebileceğini:

SEC kaynaklarım, yarın potansiyel olarak büyük bir duyuruya hazırlıklı olmamı söylüyor. Saat 14:00’teki kapalı toplantının ardından Kraken anlaşmasıyla bir ilgisi olabilir mi? Uzlaşma koşullarının endüstri sonuçları olabilir mi? Göreceğiz.

Terrett’in tweet’i, duyurunun neyi içerebileceği konusunda spekülasyonlara yol açtı. Kendisi, ABD borsası Kraken’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile vardığı bir uzlaşmaya atıfta bulunuyor.

Çarşamba günü, Kraken’in ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla soruşturma altında olduğu ortaya çıktı. Bloomberg, soruşturmanın “ileri bir aşamada” olduğunu bildirdi. İsmi açıklanmayan bir kaynağa dayandırılan haberde, “önümüzdeki günlerde” bir anlaşmaya varılabileceği belirtildi.

Bir Ripple Ve SEC Anlaşması Olabilir mi?

Bu arada, XRP topluluğunda Ripple’ın SEC ile bir anlaşmaya varmış olabileceğine dair umutlar ortaya çıktı. Söylenti, Bitcoinist’in bildirdiği gibi, Ripple aleyhindeki SEC davasının tamamen bilgilendirilmiş olmasından ve şimdi yargıç Analisa Torres’in kararını beklemesinden kaynaklanıyor.

XRP topluluğu avukatı John E. Deaton, önceki tweet’lerinde mahkeme kararından önce bir anlaşmanın olası olmadığını savundu. Deaton, düzenleyicinin sonuna kadar savaşmaya hazır olduğuna inanıyor.

Ancak, LBRY’nin SEC’e karşı açtığı davadaki son kısmi zaferi oyunun kurallarını değiştirebilir. SEC, ikincil piyasa satışlarının menkul kıymet işlemleri teşkil etmediğini canlı olarak kabul etmek zorunda kaldı. Yine de, SEC’in duyurusunun Ripple davası etrafında dönüp dönmeyeceği tamamen spekülasyon olmaya devam ediyor.

Bir başka sıcak varsayım, SEC tarafından kripto para staking ile ilgili bir duyuru. Coinbase CEO’su Brian Armstrong dün tweet atarak SEC’in bireysel yatırımcıların kripto staking’e katılmasını kısıtlamayı planladığını söyledi. Beklendiği gibi, böyle bir açıklamanın da piyasa üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Basın zamanında, XRP fiyatı, daha geniş piyasa trendine paralel olarak biraz düşerek 0,3925 $ seviyesindeydi. Şu anda, XRP fiyatı 50 ve 100 günlük EMA’da önemli destek buluyor.

dalgalanma XRP USD
50/100 günlük EMA’da XRP fiyat bulma desteği | Kaynak: TradingView.com’da XRPUSD

Öne çıkan resim sergeitokmakov / Pixabay’dan, Grafik TradingView.com’dan

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *