«

Santander UK, kullanıcıların kripto borsalarına aktarabilecekleri miktara işlem başına bir limit ve toplam aylık bir kısıtlama koydu.

Santander UK Bank, Kriptoya Yatırım Yapmanın Yüksek Riskli Olabileceğini Söyledi

Bankacılık devi Banco Santander’in Birleşik Krallık şubesi dün müşterilerine kripto varlıklarına yatırım yapmanın yüksek riskli olabileceği konusunda kullanıcıları uyardığı bir bildirim yayınladı.

Banka, “Son aylarda Birleşik Krallık müşterilerinin kripto para dolandırıcılığının kurbanı olma sayısında büyük bir artış gördük” diyor.

Santander UK ayrıca şöyle açıklıyor: “Finansal Davranış Otoritesi (FCA), müşterilerin kripto cüzdanlarında tutulan paranın, bir şeyler olması durumunda Finansal Ombudsman Hizmeti ve Finansal Hizmetler Tazminat Programı tarafından korunma olasılığı düşük olduğundan, kripto varlıklarına yatırım yapma riskleri konusunda tüketicileri uyardı. yanlış.”

Banka, müşterilerini korumanın bir yolu olarak, bunu yapmanın en iyi yolunun transferleri kripto para borsalarına sınırlamak olduğuna karar verdi.

15 Kasım’dan itibaren, Santander UK mobil ve çevrimiçi bankacılık kullanıcılarının, bu borsalara giden transferler için işlem başına 1.000 £ (yaklaşık 1.129 $) limiti olacak.

Ek olarak, müşterilerin herhangi bir 30 günlük dönem için geçerli olacak aylık toplam 3.000 £ (yaklaşık 3.386 $) limiti olacaktır.

Ancak kullanıcılar yine de herhangi bir kısıtlama olmaksızın borsalardan Santander İngiltere banka hesaplarına para aktarabilirler.

Borç veren ayrıca Binance’e giden işlemleri engellemeye devam edeceğini de belirtiyor. Bu kısıtlama, FCA’nın geçen yıl yayınladığı ve kripto para birimi değişiminin ülkede herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmediğini söyleyen uyarısından kaynaklanıyor.

Yine de müşteriler Binance’den Santander UK banka hesaplarına para çekmekte hala özgürler.

Santander, “Gelecekte kripto borsalarına yapılan ödemeleri sınırlamak veya önlemek için daha fazla değişiklik yapacağız, ancak bu değişiklikleri yapmadan önce sizi her zaman bilgilendireceğiz” diyor.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %2 artışla 20,8 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %6 değer kazandı.

Aşağıda, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

Bitcoin Kripto Fiyat Tablosu

The value of the coin seems to have sharply surged up over the last twenty-four hours or so | Source: BTCUSD on TradingView

Madeni para çoğunlukla 20.5 bin dolar civarında yatay işlem gördüğü için Bitcoin geçen hafta konsolidasyona geri döndü. Bununla birlikte, madeni para hala yatırımcıların mutlu olacağı bir şey olan 20 bin doların üzerinde güçlü bir şekilde tutundu.

Featured image from Traxer on Unsplash.com, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *