«

Sam Bankman-Fried artık hapiste olmayabilir ama yine de ulaşılması zor bir insan.

Eski FTX CEO’su şimdi ailesiyle birlikte evinin rahatlığında ve bir zamanlar güçlü kripto borsa imparatorluğunun merkezinin bulunduğu Bahamalar’daki o nemli ve kemirgen istilasına uğramış hücreden uzakta.

Sam Bankman-Fried ev hapsinde tutuluyor. Birçoğunun zaten bildiği gibi, bu, anne ve babasının başka bir hapishane hücresinde kalmasını engellemek ve ona kahvaltı hazırlamak, belki çamaşır yıkamak gibi şeyler yapmak gibi şeyler yapmak için koydukları 250 milyon dolarlık bir kefaletle mümkün oldu. anne babalar sevgili çocuklarına yaparlar.

Artık evde olduğuna göre, bu insanların istedikleri zaman kahve içmek veya sohbet etmek için uğrayabilecekleri anlamına gelmez. Ailesinin evine giden yol halktan trafiğe kapatıldı.

Yol kenarında büyük siyah renkli SUV’ların varlığı görülebiliyor, belli ki ileride çok önemli birinin yaşadığı ve uzak durmaları gerektiği konusunda insanları uyarmak için.

The road leading up to Sam Bankman-Fried’s parents' house has been closed off to the public. Image: David G. McIntyre/NYPost

Evdeki Tiffany Fong

Gözdağı verme havasına rağmen, kripto dahisini ziyaret etmek için Bankman-Fried evine girmeyi başaran birkaç kişi oldu.

Bunlardan biri seksi ve göz alıcı kripto muhabiri Tiffany Fong.

Çarşamba günü attığı bir tweet’e göre Fong, Sam Bankman-Fried ile “dün gece” görüştü. Ayrıca o sırada San Francisco’da “hala tatil havasında olduğunu ve ailesini ziyaret ettiğini” belirtti.

İki gün sonra, en çok satan yazar Michael Lewis, kripto girişiminin düşüşünü bir filme uyarlamaya çalışan Bankman-Fried’i ziyaret etti. Rapora göre Lewis ve SBF birkaç saat sohbet etti.

Sam Bankman-Fried: ‘Şaşırtıcı derecede iyimser’

Çekici kripto fenomeni, New York Post’a Bankman-Fried’e yöneltilen suçlamaların ciddiyetine rağmen “şaşırtıcı derecede iyimser” olduğunu söyledi.

Aynı zamanda bekar olan 26 yaşındaki eski FTX üst düzey yöneticisinin, geçen ay halka açılan bir telefon görüşmesinde bildirdiği çok-aşklı cinsel hayatını ifşa ettiği ilk kişiydi.

Crypto total market cap at $755 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Fong, artık ayak bilekleri izlenen eski milyarderle konutun kütüphanesinde tanıştığını ve SBF’nin “en kötü durum senaryoları” hakkındaki düşüncelerini paylaşmakla ilgilenmediği için konuşmalarının tamamen işle ilgili olduğunu söyledi.

Şirketi çökmeden önce Bankman-Fried, Fong’a siyasi kampanyalarında hem Cumhuriyetçilere hem de Demokratlara bağışta bulunduğunu söyledi.

Kaynaklar, Fong’un California, Palo Alto’daki Bankman-Fried konutunda (ebeveynlerine ait) gece geç saatlere kadar kaldığını söyledi.

Tiffany Fong with U.S. President Joe Biden. Image: Tiffany Fong Instagram

Sam Bankman-Fried, tüm suçlamalardan hüküm giymesi halinde en fazla 115 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Birkaç kez “pişmanlığını dile getirdi”, dedi Fong, bu yüzden olanlardan ve önümüzdeki haftalarda veya aylarda onu bekleyenlerden dolayı kendini kötü hissettiği açık.

Bu arada Biden yönetimi, Fong’un kripto topluluğundaki hızlı yükselişini fark etti ve onu Beyaz Saray Noel Partisi’ne davet etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *