«

Ripple bugün, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere fon sağlamak için diğer kripto endüstrisi şirketlerine katılacağını duyurdu. İçinde cıvıldamakRipple, STK’ları desteklemek için 1 milyon dolarlık XRP sağlayacağını yazdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile girdiği hukuk mücadelesinde hakimin kararını bekleyen şirket, yaklaşık 654.000 XRP’ye eşdeğer 250.000 $ XRP bağışlayacak ve ayrıca 750.000 $’a kadar tüm kripto bağışlarını 2:1 oranında eşleştirecek.

Ripple Diğer Kripto Bağışçılarına Katılıyor

Ripple’ın hamlesi, kripto topluluğu üyelerini deprem yardımına da bağışta bulunmaya teşvik etme çabasının bir parçası. Duyuru, 6 Şubat’ta Türkiye ve Suriye’yi vuran 7,8 büyüklüğündeki depremden iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. O zamandan bu yana ölü sayısı 36.000’in üzerine çıktı.

Ayrıca deprem insanların mal ve geçim kaynaklarını da tahrip etmiştir. Bağışlar dört STK’yı destekleyecek ve CARE, World Central Kitchen, Mercy Corps ve International Rescue Committee (IRC) arasında eşit olarak dağıtılacak.

STK’lar, Suriye ve Türkiye’deki etkilenen topluluklara acil nakit, ev eşyaları, kadınlar ve kızlar için bakım setleri, hijyen malzemeleri ve daha fazlası gibi temel ihtiyaç maddeleri sağlayarak yardım ediyor.

CARE, yiyecek, barınak, hijyen kitleri, ısıtma malzemeleri ve nakit para sağlıyor. World Central Kitchen, Türkiye ve Suriye’de hayatta kalanlara ve ilk müdahale ekiplerine sıcak yemek dağıtıyor. Bunun için sahra mutfakları, yerel şefler, restoranlar ve yemek kamyonları ile çalışıyorlar.

Mercy Corps, 2008’den beri Suriye’de çalışıyor ve yardım malzemeleri taşıyor. IRC, kadınlar ve çocuklar için nakit, hijyen ürünleri, sağlık hizmetleri ve güvenli alanlar sağlar.

Bitcoinist’in bildirdiği gibi, Ripple tek kripto bağışçısı değil. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 11 Şubat’ta STK Ahbap’a yaklaşık 150.000$ değerinde 99 ETH bağışladı. Kısa bir süre sonra, Anka Relief’e 75.000$ değerinde 50 ETH daha bağışladı.

Tezos topluluğu içinde, 50.000 XTZ toplayan #TezQuakeAid girişimi oluştu. Tezos Vakfı geçtiğimiz günlerde STK’lara devri desteklemeye istekli olduğunu açıkladı.

XRP Fiyatı Bugün

Basın zamanında XRP, günlük grafikte 50-, 100- ve 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altında 0,3833 dolardan işlem görüyordu. 200 günlük EMA şu anda 0,4153 dolardır. İlk yükseliş dürtüsünü ayarlamak için, bu seviyenin üzerindeki kırılma çok önemli olacaktır.

Son 24 saat içinde, XRP fiyatı, TÜFE açıklamasının ardından kripto piyasasındaki daha geniş duyarlılık nedeniyle yaklaşık %4 kazanmayı başardı. Dünkü verilerle birlikte ABD Federal Rezervinin “daha ​​uzun süre için daha yüksek” bir faiz oranı politikasına ilişkin korkular artarken, bu kazanımların sürdürülebilir olup olmadığını zaman gösterecek.

Ripple XRP fiyatı
XRP fiyatı 200 günlük EMA’nın altında, 1 günlük grafik | Kaynak: TradingView.com’da XRPUSD

Mahmoud Sulaiman / Unsplash’tan öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *