«

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter’da sık sık konuşma fırsatı bulamıyor, ancak bunu yaptığında genellikle güçlü bir mesaj veriyor. Dün Garlinghouse, 2023 için bir tahminde bulunmak üzere tekrar Twitter’a gitti.

Ripple CEO’su açıkladı dün 118. ABD Kongresi’nin ilk günüydü ve ABD’de kriptoya düzenleyici netlik getirme çabaları son yıllarda durup dururken, 2023’ün “(nihayet!) bir atılım göreceğimiz yıl olmasını bekliyor” ”

Ripple CEO’su Neden 2023’ün Farklı Olabileceğini Söyledi?

Garlinghouse, düzenlemeye desteğin iki partiler üstü ve iki meclisli olduğunu öne sürüyor. Liderler, blockchain teknolojisini halka açık bir şekilde desteklediler ve netlik ihtiyacını kabul ettiler.

Ripple CEO’su, özellikle Patrick McHenry (Cumhuriyetçi), Glenn “GT” Thompson (Cumhuriyetçi), Tom Emmer (Cumhuriyetçi), Ritchie Torres (Demokrat), Ro Khanna (Demokrat), Senatör Debbie Stabenow (Demokrat)’ın politika baskılarını destekliyor. , John Boozman (Cumhuriyetçi), Kirsten Gillibrand (Demokrat), Senatör Cynthia Lummis (Cumhuriyetçi) ve Cory Booker (Demokrat).

Ripple CEO’sunun dediği gibi, endüstri artık boş bir kağıtla çalışmıyor. “Önceki faturalar, sabit paralardan ve CEX’lerden (RFIA ve DCEA) her şeyi ele almaya çalıştı; bir dijital varlık menkul kıymetini neyin oluşturduğuna dair daha net tanımlar (Securities Clarity Act); güvenli limanlar (Clarity for Digital Tokens Act) ve daha fazlası,” diye detaylandırdı Garlinghouse.

Aynı zamanda, hiçbir tasarının mükemmel olmadığını ve muhtemelen herkesi tatmin eden bir tasarının da olmayacağını ifade etti. “Ama mükemmel ilerlemenin düşmanı olmamalı.” Ona göre, teklifler tartışma için bir zemin sunuyor ve “çıkarlar daha yüksek olamaz.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile hukuk mücadelesindeki önceki tweet’lerde ve mahkeme belgelerinde olduğu gibi Garlinghouse, kripto endüstrisinin öncüsü olarak gördüğü diğer ülkelere işaret ediyor. Ripple CEO’su, “Singapur, AB, Brezilya ve Japonya’nın hepsinin kripto çerçeveleri var – ve Birleşik Krallık ABD’nin çok ilerisinde” diyor.

Ayrıca ABD’de düzenleme yapılmaması tehlikesi konusunda da uyarıda bulunuyor Küresel çapta veya ABD’de herhangi bir koordineli standart olmaması, işletmeleri daha düşük düzenleyici çubuklara sahip ülkelere itmeye devam ediyor. “BG”, FTX’in çöküşünü feci bir sonuca sahip kötü bir örnek olarak gösteriyor.

Geleceğe iyimser bakan Ripple CEO’su, ümidini şu sözlerle sonlandırıyor:

Statükoyu değiştirmek asla kolay değil ama harekete geçme iradesinin var olduğuna inanıyorum. Düzenleme için yapı taşları zaten tanıtıldı, […] 118. Kongre, ABD’nin önümüzdeki on yıllar boyunca bir inovasyon lideri olarak kalmasını sağlamak için önünde tarihi bir fırsata sahip. Umarız aldıkları biri olur.

Basın zamanında, XRP son 24 saatte %0,8 düştü ve fiyat 0,3473 dolardaydı ve 0,3539 dolarda büyük bir dirençle karşılaştı.

Dalgalanma XRP USD 2023-01-04
XRP fiyatı, 1 günlük grafik

Protocol.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *