«

Ünlü pop ve R&B şarkıcısı Rihanna, yakında küresel hit şarkısı “B*tch Better Have My Money”den (BBHMM) oluşan sınırlı Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürecek. Rihanna’nın platin sertifikalı şarkıları popüler NFT platformunda yayınlanacak Başka bir blokaynı zamanda telif gelirini de paylaşacak.

Aynı zamanda BBHMM’nin ortak yapımcısı olan müzik yapım şirketi Milletvekili, bu şarkıyı bir NFT olarak yayınlayacak ve karşılığında yayın telif ücretlerinden bir kesinti yapacak. 9 Şubat’ta, bu sınırlı sayıda üretilen Rihanna NFT’leri piyasaya sürülecek. Koleksiyonda toplam 300 NFT var.

Kabaca hesaplandığında, bu NFT’lerin her birinin fiyatı 210 $ veya 0,145 ETH’dir. Bu yeni düşüşle, NFT sahipleri, bu şarkı için yayın telif ücretlerinin %0,0033’üne erişim elde etme hakkına sahip olacak. Bu, hayranlara şarkıyı yayınlarken bir parçaya sahip olmalarını sağlayarak çok daha iyi bir deneyim sunacak. Yardımcısı şunları söyledi:

Bir hayran olarak, bir sanatçıya veya şarkıya belirli bir bağlılık duyarsınız. Bir şarkının bir bölümüne sahip olma fırsatı yakaladığınızda, bu bir oyunun kurallarını değiştirir. Akış veya konserlerin dışında, tamamen farklı bir bağlantı alanı yaratır.

Rihanna Hayranları Hayranlarıyla Daha İyi Bağ Kuruyor

Milletvekili, Rihanna’nın hit single’ı BBHMM’yi, şarkıcının Super Bowl İlk Yarı Şovundan üç gün önce dijital koleksiyon olarak çıkarmaya karar verdi. Bu şarkı, 2015 yılında piyasaya çıktığında sekiz ülkede en iyi 10 single arasında yer aldı. Pitchfork’un bildirdiği gibi, aynı zamanda dünyanın en çok dublajlı şarkılarından biri.

BBHMM, çoğu platformda bir milyardan fazla akışa sahip bir parkurdur. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki dinleyiciler arasında hala popüler olduğu için, hala çokça çalınan ve bazı eleştirmenler için “zamanının ötesinde” bir klasik parça olarak kabul ediliyor.

Bir müzik prodüksiyon şirketi olan Milletvekili, bu şarkıyı geçmişten çeşitli trap müzik seslerini sentezleyerek açık bir şekilde esinlenerek yarattı.

2015 yılında Rolling Stone, yıl sonu en iyi 50 şarkı listesinde BBHMM’yi 45. sıraya yerleştirdi. Şarkıyı diğer yapımcılar olan Rihanna, Bibi Bourelly, Milletvekili, Kanye West, Travis Scott ve WondaGurl yazdı. Belirtildiği gibi, Rihanna, 12 Şubat’ta Arizona, Glendale’deki State Farm Stadyumu’nda NFL’nin Superbowl devre arası şovunda sahne almak üzere.

‘AnotherBlock’ Nedir?

Anotherblock, müzik hakları katalogları sağlayarak müzik endüstrisinde fütüristik trendler oluşturmayı amaçlayan bir dijital müzik şirketidir. Michel D. Traore, Sebastian Ljungberg ve Filip Stromsten, Anotherblock’un kurucularıdır.

Şirket ayrıca müzik haklarının alınması ve müziğin yayınlanması gibi engellerin de aşılmasını hedefliyor. Anotherblock, müzik hakları ve NFT’ler arasında daha iyi senkronizasyon kurarak engelleri aşarak çalışır.

Müzik haklarını alıp satmanın sorunsuz, basit ve kolay bir yolunu sağlayan, müzik haklarını NFT’lerle ilişkilendirmeyi kolaylaştıran bir platformdur.

Rihanna
Bitcoin, bir günlük grafikte 22.600 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Entertainment Weekly’den Öne Çıkan Görüntü, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *