«

Kripto piyasası, bitcoin’in 24.000 $’dan reddedilmesi ve ardından 23.000 $’ın altına düşmesinden bu yana bir yavaşlama görüyor. Bununla birlikte, daha geniş dijital varlık piyasasının yükselişe geçtiği bir zamanda bile hala yukarı ivme kaydetmenin bir yolunu bulan bazı kripto para birimleri var.

Son Gün En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Son iki hafta boyunca, yapay zeka anlatısı kripto pazarına sızdı ve yapay zekayı uygulayan bu belirteçlerin fiyatlarında önemli bir artışa neden oldu. Ancak bu belirteçler geçen hafta iyi performans gösterse de, onlar da piyasanın geri kalanıyla birlikte bir yavaşlama gördü.

Bunun yerine, bu rapor, kırmızı deniz arasında son gün kazançlar gören piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan madeni paralara odaklanacak.

Roket Havuzu (RPL)

Rocket Pool (RPL) yalnızca son 24 saatte %14’ün üzerinde arttı. Kripto para birimi, şu anda en iyi likit staking protokollerinden birinin yerel belirtecidir ve LSD belirteçlerine gösterilen ilginin artmasından yararlanmıştır.

Ethereum “Shanghai” yükseltmesi yaklaştıkça, LSD belirteçleri şimdiden daha fazla ivme kazanıyor. Bu, başkalarının acı çektiği bir zamanda bile madeni paraların ayakta kalmasına yardımcı oldu. Şu anda 24 saatlik, 7 günlük ve 30 günlük zaman dilimlerinde ilk 100 kayıt kazancındaki birkaç jetondan biridir.

Rocket Pool (RPL) En İyi 5 Kripto Para Birimi

RPL jumps 13% in 24 hours | Source: Coinmarketcap

Frax Paylaşımı (FXS)

Listede bir sonraki sırada, Frax Share ekosisteminin yerel belirteci olan FXS var. Frax Share, teminat ve algoritmik kararlılık yoluyla bir kripto para biriminin kısmi olarak desteklenmesine izin veren ilk protokol olduğunu iddia ediyor. Protokol, lansmanından bu yana ve hatta son 24 saat içinde kripto topluluğundan destek gördü.

Bu yazının yazıldığı an itibariyle, FXS’nin fiyatı son gündeki %9,8’in üzerinde artışla 13,66$’da oturuyor. Piyasa değeri, aynı dönemde 225 milyon dolarlık işlem hacmiyle şimdi 1 milyar doları aştı.

Lido DAO (LDO)

Lido DAO (LDO), sıvı staking’in popülaritesinden büyük ölçüde yararlanan başka bir belirteçtir. Protokol, tüm stake edilmiş ETH’lerin yaklaşık %30’unu oluşturduğu göz önüne alındığında, tüm LSD protokolleri arasında tartışmasız en başarılı olanıdır.

Kripto para birimi, 2,80 $ seviyesini geçmek için %9,7’nin üzerinde yükseldikten sonra 24 saat bazında etkileyici bir yükseliş görüyor. Ayrıca kripto para, son 24 saatte %21’in üzerinde artış göstererek, onu bir haftalık dönemde ilk 100’ün en iyi performans gösterenlerinden biri haline getirdi.

Zincir bağlantı (BAĞLANTI)

LINK belirteci, piyasada inanılmaz derecede iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biridir. LINK, ilk 25 kripto para biriminden biri olması nedeniyle bitcoin fiyatını yakından takip eden altcoinlerden biri olmasına rağmen, son 24 saatte kazanımlarını teyit edebildi.

Coinmarketcap’ten alınan veriler, LINK fiyatının bu 24 saatlik dönemde %7,4’ten fazla arttığını gösteriyor. Ayrıca protokol, tek sen grafiğinde %2,74’lük bir artış görüyor. LINK şimdi 7,70 dolar seviyesini aştı ve daha fazla yükseliş bekleniyor.

Çokgen (MATIC)

Şimdi, bu listedeki diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Polygon (MATIC) aynı başarıyı göstermedi, ancak dijital varlığın yeşil kalması onu listeye indirdi. Son 24 saatte %2,93’lük artışa rağmen MATIC, son 24 saatte ilk 100’de en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmaya devam ediyor.

Blockchain, değerini artırmaya yardımcı olan Reddit gibi büyük oyuncular tarafından zaten benimsendi. Ayrıca geçen hafta %7,68’lik bir artış görüyor.

MATIC’in toplam piyasa değeri şu anda 11,5 milyar dolar trendinde ve bu da onu uzaydaki en büyük 10. kripto para birimi yapıyor. Ancak, dokuzuncu sırada yer alan Dogecoin’in sadece 200 milyon dolar altında. Dolayısıyla, MATIC’in yukarı yönlü ivmesi devam ederse ve DOGE hareket etmeyi reddederse, o zaman MATIC, Dogecoin’i dokuzuncu pozisyon için çeviriyor olabilir.

BONUS – PancakeSwap (KEK)

PancakeSwap (CAKE) de son 24 saatte piyasada iyi performans gösterdi. Merkezi olmayan borsanın yerel tokeni, bu zaman diliminde %2,28’lik bir artış ve yedi günlük grafikte %9,44’lük bir artış görüyor.

TradingView.com'dan tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri tablosu

Total market cap sitting above 1$ trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com
Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *