«

Görünüşe göre çim her zaman daha yeşil. Ethereum dışı zincirlerdeki NFT projeleri, Ethereum tabanlı en iyi projeler tarafından elde edilen likidite seviyelerini görmeyi hedeflerken, Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları, daha zayıf Ethereum olmayan zincirlerle “daha küçük havuzda daha büyük balık” fırsatını görüyor. Projelerin zincirler arasında ilerlemesi veya yalnızca bir zincirin ötesine geçmesi için çok daha fazla potansiyel motivasyon var ve son aylarda ilk kez, bu, nihayet hayata geçtiğini gördüğümüz bir eylem.

Bunun en iyi örneğini 2022’nin son saatlerinde, imza niteliğindeki Solana tabanlı projeler DeGods ve y00ts’nin Solana’dan Polygon’a taşındıklarını duyurduğunda gördük.

Bu hafta, bir zamanlar yüksekten uçan Ethereum tabanlı “mavi çip” Doodles ile başka bir vaka çalışması hazırlanıyor.

NFT’ler: Ethereum’a ve Ötesine

Doodles’ın uzun ama kısa geçmişinde yüksek tavanlar ve alçak zeminler olmuştur. Bununla birlikte, proje hala yatırımın devam ettiğini gösteriyor – kelimenin tam anlamıyla, Doodles’ın Reddit’in kurucu ortağı ve Doodle sahibi Alexis Ohanian ve onun yatırım şirketi Seven Seven Six liderliğindeki bir VC bağış toplama turunda 50 milyon doların üzerinde para topladığı Eylül ayına kadar.

O zamanlar, NFT alanındaki birçok topluluk üyesi bunun tuhaf ve düpedüz gülünç olduğunu düşündü, ancak bu, Doodles’ın bir IP güç merkezi oluşturmaya devam etme çabalarını yumuşatmadı.

Bu haftanın en son haberleri doğrudan atın ağzından geliyor. Doodles ekibinden Çarşamba günü yapılan bir duyuru, Doodles’ın devamı olan yaklaşan ‘Doodles 2’ yayınına daha fazla ışık tuttu. Bu duyuruda Doodles ekibi, projenin en son yinelemesini Ethereum yerine Flow üzerinde başlatacaklarını ve bunu yaparken “güçlü çapraz birlikte çalışabilirliğin geleceği” duygusunu paylaşacaklarını paylaştı.

Flow blockchain (FLOW) secured a major win this week with it's new support of upcoming 'Doodles 2.' | Source: FLOW-USD on TradingView.com

Zincirler Arası Bir Gelecek

NFT’lerle zincirler arası birlikte çalışabilirliğin gerçekte nasıl kolay ve serbest akışlı bir şekilde hayata geçtiğini tam olarak tasavvur etmek zor. Gerçek şu ki, muhtemelen yakın olmaktan bile bir veya iki yıl uzaktayız. Bununla birlikte, övgüler, risk almaya ve yeni ve benzersiz yollarla başlatmaya istekli projelerden kaynaklanmaktadır – ve hem özel olarak NFT’lerdeki hem de genel olarak kriptodaki birçok büyük topluluk üyesi, daha fazla zincirler arası tozlaşmanın savunucusu olmuştur.

Flow blok zinciri, şüphesiz Doodles ekibi için de ilginç bir seçimdir; Dapper Labs’taki denetleme ekibinin NBA, UFC ve La Liga gibi ortakları güvence altına almasıyla Flow, spor NFT’leri için bir dayanak noktası olmuştur. Bununla birlikte, Flow, Polygon veya Solana gibi zincirlere benzer pazar avantajları taşımasına rağmen, geleneksel NFT koleksiyonları için tipik olarak en iyi seçenek olmamıştır, Flow’un iş geliştirme odağı genellikle topluluk odaklı koleksiyonlara odaklanmamıştır. Bununla birlikte Doodles, Flow’un açık kollarla karşılayacağı bir projedir çünkü zincir, önde gelen projeler listesini çeşitlendirmeye çalışır.

Her zaman var olan ve inkar edilemez derecede karmaşık olan soru her zaman, NFT’ler için oyunun sonunun ne olduğudur. Cevap muhtemelen bazı multimedya, Disney bayilikleri, Pokemon vb. Doodles ve arkadaşları için nasıl bir etki yaratacağını göreceğiz.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *