«

Bugün, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere başlıca tüm kripto para birimlerinin %10’un üzerinde değer kaybetmesiyle, kripto piyasası kana büründü.

Bununla birlikte, New York Belediye Başkanı Eric Adams, Bitcoin’i dipten satın almaya hazır.

Daha önce açıklandığı gibi, Adams maaşını ABD Dolarından Bitcoin ve Ethereum’a çevirecek. Fon dönüşümü, ülkedeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase aracılığıyla gerçekleşecek. New York Belediye Başkanı ofisinden yaptığı basın açıklamasında şu açıklamada bulundu:

“New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para birimi ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz. Böyle bir inovasyonun ön saflarında yer almak, istihdam yaratmamıza, ekonomimizi geliştirmemize ve dünyanın her yerinden yetenekler için bir mıknatıs olmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

Eric Adams geçen yıl Kasım 2021’de New York Belediye Başkanlığı koltuğunu kazandı. Adams en başından beri Bitcoin ve kripto yanlısı bir duruş sergiliyor. Seçimleri kazandıktan kısa bir süre sonra Adams, ilk maaşını kriptoya çevireceğini açıklayarak önceliğini belirledi.

Tesadüfen, ilk maaş çeki, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasının büyük ölçüde düzeltmeye girdiği bir zamana denk geldi. Yani Adams cüzdanını bol miktarda dolduruyor olacak. Bu ayın başlarında Adams, Bitcoin’de 50.000 doların mükemmel bir satın alma fırsatı sunduğunu söyledi. Bitcoin şimdiden 50.000$ seviyelerinde %20’nin üzerinde bir düşüşle işlem görüyor.

Kripto Para Birimlerini Kucaklayan Politikacılar

Son birkaç aydır, bir grup ABD’li politikacı, kripto yanlısı bir tavır benimseyerek seçmenleri etkiliyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto yanlısı bir duruş sergileyen ilk kişilerden biriydi.

Miami’nin adımlarını takiben, New York Belediye Başkanı, artık madencilik için mevcut olan yerel kripto para birimi NYCCoin’i de duyurdu.

Cynthia Lummis gibi bir dizi başka ABD’li politikacı, kripto desteğini genişletti ve ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi varlıklara yatırım yaptı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *