«

National Geographic, ilk NFT koleksiyonunu duyurduktan sonra aldığı eleştiri düzeyine hazırlıksızdı.

Dergiyi doğaya ilgi duyarak okuyanlar, okuyucularının NFT’leri seveceğini umdu. Ne de olsa yayın, bugünlerde NFT “ormanında” çok revaçta olan primatlar hakkında yazmaya kararlı.

bir rapora göre, Tepki, geçen hafta sosyal medya hesaplarında kötü şöhretli Bored Ape Yacht Club NFT’yi yayınladığında başladı.

Doğa odaklı yayının mesajının amacı, izleyicilerini Genesis Collection adlı kendi markalı NFT’lerinin Polygon lansmanına hazırlamaktı.

Justin Aversano ve Catch Simard da dahil olmak üzere National Geographic’in en iyi lensçilerinin popüler fotoğraflarına dayanan bir dijital sanat koleksiyonudur.

National Geographic, National Geographic Society tarafından yayınlanan ve çeşitli formatlarda uluslararası olarak dağıtılan aylık bir Amerikan dergisidir.

Çarpıcı görüntüleri ve haritalarının yanı sıra birçok ülke, toplum ve hayvanla ilgili günlükleri ile tanınır.

Halkın Geri Tepmesinin Başlangıcı ve Teknik Sorunlar

Halk, NatGeo’nun NFT’lere yatırım yapma kararına olumlu yanıt vermedi, birçok kişi NFT’lerin aldatmaca olduğunu iddia ederken, diğerleri de NFT’leri çevreleyen heyecanın söndüğünü öne sürdü.

Kabalık ve NatGeo’nun NFT makalelerini kaldırması talepleri dahil olmak üzere olumsuz yorumlar, NatGeo’nun sosyal medya sitelerini doldurdu.

National Geographich, izleyicilerinden gelen sert sözlerin yanı sıra, geri kalan kullanıcıları NFT’leri için basmaya çalıştıklarında birkaç teknik sorun bulunduğunda daha fazla eleştiri aldı.

Basım sürecinde, National Geographic’in basım platformu Snowcrash, müşteri isteklerinin işlenmesi ve karşılanması konusunda teknik sorunlarla karşılaştı.

National Geographic 1888’de kuruldu ve şu anda 256 milyondan fazla Instagram takipçisi, 50 milyon Facebook beğenisi ve 29 milyondan fazla Twitter takipçisi var.

National Geographic, NFT Tepkisini Alan İlk Kişi Değil

NFT’lerle ilgili kamuoyu tepkisi söz konusu olduğunda, 135 yıllık doğa merkezli dergi National Geographic bu çabada yalnız değil, çünkü diğer birçok şirket ve kuruluş da aynı şeyi yaşadı. Kanada Bugün.

Eğlence endüstrisinden ve hatta oyun endüstrisinden olanlar gibi diğer multimedya satış noktaları, NFT’lerden adil bir şekilde paylarını aldılar.

Kaynak: Kristian Bland’ın Twitter hesabı

Böyle bir durum, popüler akış hizmeti Netflix’te, en popüler programlarından birinin halka açıklandığında yaşandı. “Stranger Things” kendi NFT’lerini alacaktı kendi özel mini oyunu aracılığıyla.

NFT’lerde oyuncuların keşfedebileceği gizli mesajların bulunduğu, Candy Digital tarafından yönetilen Palm blok zinciri tarafından desteklendi.

Crypto total market cap at $995 billion on the weekend chart | Chart: TradingView.com

Ancak, tıpkı video oyun endüstrisinde olduğu gibi, birçok oyuncular NFT’leri reddetti oyunlarına dahil olan dizinin hayranları ve akış hizmeti uygulamasının kullanıcıları, Netflix’in özellikle NFT’lerle ilgilenmesinden memnun değil.

NFT’lerin kitleler tarafından kabul görmesi için önünde uzun bir yol var gibi görünüyor.

Business 2 Community tarafından öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *