«

Mississippi’de bir kripto çerçevesinin veya Dijital Varlık Madenciliği Yasasının eyalet senatosu tarafından 8 Şubat’ta kabul edilmesi, eyaletin kripto para birimi madencilerinin haklarını koruma çabalarında ileriye doğru bir adımı temsil ediyor.

9 Şubat’ta Documenting Bitcoin, Mississippi Senatosunun eyaletteki Bitcoin madencilerini korumak için bir çerçeve sunan “Madencilik Hakkı” başlıklı yeni bir yasayı kabul ettiğini tweetledi.

Şu anda, eyalet temsilciler meclisi ilgili bir yasa tasarısını inceliyor.

Kripto Madencilerinin Hakları Korunuyor

Mevzuata göre, madencilerin kripto madenciliği ekipmanlarını ayrım gözetilmeksizin sanayi bölgelerine kurmalarına izin veriliyor.

Tasarı madencilik şirketlerinden haksız enerji ücretleri alınmasını yasaklıyor. Ayrıca madenciler “para aktarıcı” olarak kabul edilmeyecektir.

Eyalet Senatörü Josh Harkins’in önlemi, evde dijital varlıkların madenciliğini ve madencilik firmalarının endüstriyel kullanım için sınıflandırılan alanlarda işletilmesini yasallaştırıyor.

Ülkedeki en düşük elektrik maliyetlerinden bazılarına sahip olan Mississippi, şimdiden kripto para madencilerine ev sahipliği yapıyor.

Bitcoin madenciliğiImage: Watcher Guru

Bununla birlikte, tasarı, dijital varlık madenciliğinin eyalet ve yerel düzeylerde sıklıkla yasal engellerle karşılaştığını ileri sürdü.

Ayrıca önlem, ev madenciliğinden kaynaklanan gürültünün mevcut sınırlamaların ötesinde düzenlenmesini, madencilere yerel olarak veri merkezlerine uygulananların ötesinde gereksinimler getirilmesini veya makul bir açıklama ve itiraz etme fırsatı olmadan bir madencilik merkezinin yeniden bölgelendirilmesini yasaklıyor.

Kriptoya Artan İlgi

Satoshi Eylem Fonu’nun kurucusu Dennis Porter, tasarının geçmesine rağmen daha çok iş olduğunu kaydetti.

Mississippi tarafından alınan en son önlem, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eyaletlerin Bitcoin’i benimsemeye ve onu elektrik ağlarına dahil etmeye artan ilgisini gösteriyor.

Bu, ABD’nin anlatının ön saflarında Bitcoin madenciliği ile kripto sektörünü düzenleme çabalarını hızlandırdığı bir zamanda geliyor.

Mississippi’nin önlemi, New York’un Kasım ayında onaylanan ve yasayla imzalanan iki yıllık kripto madenciliği yasağıyla çelişiyor.

Mississippi Senato Finans Komitesi’nin Ocak ayındaki bir konferansında Porter, kripto madencilerinin terk edilmiş petrol ve gaz kuyularını güç kaynağı olarak kullanma olasılığını tartıştı.

Blok zincirine blok eklemek için bir bilgisayarın hesaplama gücünü kullanma süreci olan karma, enerji yoğundur. Bu kadar basit: Ne kadar çok hash işlemi gerçekleşirse, o kadar çok kripto madenciliği yapılır.

BTC total market cap at $418 billion on the weekend chart | Chart: TradingView.com

Bu arada Çin’in madencilik kısıtlaması, ABD’deki Bitcoin madencilerinin kümelenmesini hızlandırdı. Raporlara göre, iki ABD madencilik havuzu Foundry ve Antpool, dünyadaki hash oranının yarısından fazlasını kontrol ediyor.

Find Energy’den alınan verilere göre, Mississippi’nin elektrik fiyatları ulusal ortalamanın yaklaşık %16 daha altındadır ve burayı ABD’deki en uygun fiyatlı 16. eyalet olarak sıralamaktadır.

Mississippi milletvekilleri tarafından kabul edilir ve Vali Tate Reeves tarafından imzalanırsa, yasa tasarısı 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek. ABD’de kripto varlık madenciliğine ilişkin en uygun yasa tasarılarından biri.

-Öne çıkan resim formu WLBT

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *