«

Meta MaskePopüler bir kripto cüzdan sağlayıcısı olan .

Namecheap, müşterilerine çeşitli barındırma hizmetleri sunan bir web barındırma şirketidir. Şirket, küçük ve büyük ölçekli işletmeler olmak üzere hem kurumsal hem de bireysel web sitesi sahiplerine hizmet vermektedir. Barındırma planlarından birkaçı, sanal özel sunucular, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve özel sunuculardır.

Yakın tarihli bir gelişmede NameCheap, SSL sertifikaları, gelişmiş güvenlik duvarları vb. gibi önemli güvenlik özellikleri aracılığıyla üçüncü taraf hizmetlerinden birinin kötü yönetildiğini keşfetti. Ayrıca, bu sunucunun MetaMask yatırımcılarını hedef alan yetkisiz e-postalar gönderdiğini bildirdi.

MetaMask Kullanıcılarını Devam Eden Dolandırıcılık Faaliyetlerine Karşı Uyarıyor

Binaen Namecheap web barındırma şirketine, bir bilgisayar korsanı birkaç üçüncü taraf hizmetinden birini ele geçirdi. sbizimkiler bilgisayar korsanlarının bu hizmeti MetaMask’ın belirli kullanıcılarına yetkisiz e-postalar göndermek için kullandığını söyledi. Hareketin arkasındaki ana fikir, kripto varlıklarını talep etmek için yatırımcıların özel bilgilerine erişmektir.

Bilgisayar korsanı, yatırımcılara KYC doğrulamasını mümkün olan en kısa sürede tamamlamalarını bildiren bir e-posta gönderdi. Talimatın yerine getirilmemesinin hesaplarının askıya alınmasına yol açacağını da sözlerine ekledi. Saldırgan ayrıca bir pazarlama bağlantısı ekledi NameCheap’ten gelen e-postaya.

Bilgisayar korsanı, cüzdanı koruduğunu iddia ederek, yatırımcıları kullanıcıların gizli kurtarma ifadesini isteyen bir klon MetaMask web sitesine yönlendiren bir bağlantı ekledi.

Bu arada MetaMask, kullanıcılarına KYC (Müşterinizi Tanıyın) doğrulama işlemi yapmadığını hatırlatarak, hesap bilgileriyle ilgili olarak kullanıcılarla e-posta yoluyla iletişime geçmediğini sözlerine ekledi.

Cüzdan sağlayıcı ayrıca kullanıcıları dikkatli olmaya ve varlıklarını koruma konusunda dikkatli olmaya teşvik etti. Ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için kullanıcılara hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelerini tavsiye etti.

Namecheap Hizmetleri Bozulmadan Kaldı

Web barındırma şirketi Namecheap, ilan edildi bilgisayar korsanının herhangi bir müşterinin hesabına erişemediği göz önüne alındığında, hizmetlerinin bozulmadan kalacağı. Şirket ayrıca olayı çözmek için hızlı hareket ettiğini de kaydetti. Ayrıca, posta sisteminin ilk olaydan sonraki ilk iki saat içinde her zamanki gibi çalışmaya başladığını belirtti.

Namecheap ayrıca alıntı hileli postaları durdurduğunu ve sorunu o uçtan itibaren düzelttiklerinden emin olmak ve yeniden oluşmasını önlemek için yukarı akış sağlayıcısıyla iletişim kurduğunu.

Buna rağmen firma, izinsiz postalama eylemiyle ilgili konuyu incelemeye devam ediyor. Kullanıcılara, Namecheap ve MetaMask ile ilgili konuları ele alırken e-posta adreslerini, iletişim noktalarını ve web sitesi bağlantılarını yeniden kontrol etmelerini önerir.

MetaMask Alarm Veriyor: Hacker, Kimlik Avı Dolandırıcılığında Namecheap'i Taklit Ediyor
Ethereum fiyatı Tradingview.com’da 1.490 $ l ETHUSDT’den işlem görüyor

Bu etkinlik, kripto para birimini ve merkezi olmayan uygulamaları kullanırken uyanık ve dikkatli olmanın önemini hatırlatıyor. Kripto endüstrisi, aşağıdakiler gibi birkaç olay kaydetti: NFT’leri çalmak (Değiştirilemez jetonlar) ve Google Ad hizmetlerini kullanan dijital para birimleri.

Pixabay’dan Özellik Görüntüsü, TradingView’den grafik.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *