«

Son zamanlarda DeFi ekosistemindeki düzenleyici eylemler çılgınlığı, kredi derecelendirme şirketi Moody’den olumlu tepkiler aldı. Yakın tarihli bir gelişmede, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), platformdan fon çalmak için piyasayı manipüle ettiği iddiasıyla Mango Markets istismarcısına karşı yasal işlem başlattı.

Kredi derecelendirme şirketi Moody öne çıktı ve düzenleyicilerin eylemlerini takdir ederek bunun merkezi olmayan finans (DeFi) topluluğu için daha güvenli bir atmosfer yaratacağını söyledi.

Moody’s Başkan Yardımcısı, DeFi’nin Artık Düzensiz Olmadığına İnanıyor

Moody’s Investors Service Başkan Yardımcısı Cristiano Ventricelli, DeFi alanını “daha şeffaf” hale getirdikleri için SEC ve CFTC’yi öven bir not yazdı. Ayrıntılı olarak, Mango Markets istismarcısı Avraham Eisenberg aleyhindeki yaptırımların, DeFi’nin “daha güvenli bir ortam” haline geldiğini gösterdiği belirtildi.

Moody yöneticisi, her iki baş ABD düzenleyicisinin DeFi’deki kötü oyunculara karşı muhtemelen daha fazla eylem gerçekleştireceğine ve kademeli olarak daha güvenli bir ekosisteme yol açacağına inanıyor.

en erken cıvıldamak, Cristiano Ventricelli benzer yorumlar yaptı. Düzenleyicinin eylemlerinin DeFi sektörünün kontrolünü iyileştirebileceğini belirtti. Bir rapora göre, açık kaynaklı kripto protokollerini denetleme yetkisine ilişkin belirsizlik nedeniyle, DeFi alanındaki düzenlemenin düzenleyiciler için zor olduğu kanıtlanmıştır.

Ayrıca, DeFi ve kripto protokollerinin karmaşıklığı, kolluk kuvvetlerinin bu sektörleri nasıl denetleyeceklerini anlamalarını “neredeyse imkansız” hale getirdi.

Örneğin, SEC ve CFTC daha önce kripto varlıklarının yargı denetimi konusunda fikir ayrılığına düşmüştü. Ancak son zamanlarda, iki düzenleyici kurum, endüstrinin denetimini iyileştirmek için çalışıyor.

Örneğin, 20 ve 9 Ocak tarihlerinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve CFTC dosyalandı Mango Markets’i manipüle ettiği için Mango Markets istismar faili Eisenberg’e karşı suçlamalar.

onun içinde son tweetVentricelli, daha güvenli bir DeFi ortamının bankalar ve bireysel yatırımcılar gibi daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekebileceğini öne sürdü.

Mango Markets Hacker’ı SEC, CFTC ve Mango Labs’tan Açılan Birden Fazla Davayla Karşı Karşıya

Düzenleyici eylemlerle ilgili olarak, dava dosyasında CFTC, Eisenberg’i Mango Markets’in takas fiyatlarını yanlış bir şekilde şişirmek için manipülatif bir plan düzenlemekle suçladı. bu arada, SEC dosyalama Eisenberg’in Mango Market platformunu olumsuz etkilediğini iddia etti.

Mango Markets’in arkasındaki proje olan Mango Labs da bir dava açtı 25 Ocak’ta Eisenberg’e karşı. Şirket, Eisenberg’in, Ekim 2022’de platformdaki faaliyetlerinin faizi de dahil olmak üzere 47 milyon dolarlık zararı tazmin etmesini talep etti.

Geçen yıl Mango Markets, takas tekliflerine yönelik bir saldırı yaşadı ve platformu 116 milyon dolar zarara uğrattı. Bilgisayar korsanı daha önce çalınan fonların 67 milyon dolarını iade etti ancak 47 milyon dolarını elinde tuttu. Mango Labs şimdi kalan 47 milyon doları ve zararların faizini talep ediyor.

Mango Markets Hacker'ına Karşı SEC ve CFTC Yasal İşlem DeFi'yi Artıracak, Moody
Bitcoin, Tradingview.com’daki l BTCUSDT tablosunda %027 düşüşle işlem görüyor

Buna göre raporlarMango Markets DAO topluluğu, bilgisayar korsanının çalınan fonların dengesini koruyacağı önceki anlaşma lehine, 291 milyon jetona eşdeğer %98 oy verdi.

ek olarak topluluk oyları belirtildi Mango Markets’in bilgisayar korsanına yönelik suçlamaları düşürmesi gerektiğini, ancak şirket davayı sürdürüyor.

Pixabay’dan öne çıkan resim ve Tradingview.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *