«

Veriler, Litecoin’in son zamanlarda hızlanan benimsemeleri gözlemlediğini gösteriyor, çünkü toplam adresleri artık Ethereum’unkini aştı.

Litecoin Son Zamanlarda Hızlı Benimseme Görmeye Devam Etti

başına olarak cıvıldamak Litecoin Vakfı’nın direktörünün söylediğine göre LTC’nin büyümesi, toplam adreslerde Ethereum’u geçtikten sonra bile hızlanmaya devam etti. Buradaki “toplam adresler”, zincir üzerinde en az bir işlemde (gönderen veya alıcı olarak) yer alan bir kripto para biriminin benzersiz adreslerinin toplam sayısını ölçen zincir üstü analitik firması Glassnode’un bir göstergesidir. ağın tüm ömrü.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, bu, kullanıcıların şu anda blok zincirinde yeni adresler oluşturduğu anlamına gelir; bu, kriptoyu benimseyen yeni yatırımcıların bir işareti olabilir.

Şimdi, Litecoin ve Ethereum için toplam adres metriklerindeki eğilimlerin son birkaç ay içinde birbiriyle nasıl karşılaştırıldığını gösteren bir grafik:

Litecoin ve Ethereum Toplam Adresleri

The two metrics seem to have crossed each other in recent days | Source: Jay Milla on Twitter

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Ethereum adreslerinin toplam sayısı yakın zamana kadar Litecoin’inkinden daha fazlaydı. Son birkaç ayda LTC, ağdaki yeni adreslerde keskin bir büyüme gözlemledi ve ETH de bir artış görse de, büyümesi önemli ölçüde yavaşladı.

Bu blok zincirlerde açılan yeni adresler arasındaki bu fark nedeniyle Litecoin, bu ay Ethereum’u geçmeyi başardı. Bununla birlikte, ETH’nin üzerine çıktıktan sonra bile, LTC’nin büyümesi herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiş gibi görünmüyor.

Aksine, gösterge hızlanan bir yükseliş gösteriyor. Bu, LTC’nin son zamanlarda benimseme açısından daha popüler hale geldiği anlamına gelir. Dünyanın en büyük kripto para birimi ödeme işlemcisi olan BitPay’den gelen veriler, bu fikri yalnızca daha da destekliyor.

Pasta grafikten, BitPay’in gerçekleştirdiği işlemlerin %27,64’ünü LTC’nin oluşturduğu görülüyor; bu, hem Ethereum (%11,66) hem de Dogecoin (%9,23) için olan yüzdelerden daha yüksek. Litecoin’den daha fazla kullanım gören tek kripto para, BitPay transferlerinin %41,62’sini oluşturan Bitcoin olmuştur.

Litecoin’in diğer ağlara kıyasla bir ödeme yöntemi olarak bu kadar yüksek oranda benimsenmesi, kripto para biriminin çok önemsiz bir ücret karşılığında hızlı işlemler sunmasından kaynaklanmaktadır.

Varlığın fiyatı da son birkaç aydır genel bir yükselişe geçti ve bu da ağa yeni kullanıcıları çekebilecek bir şey. Yeni bir kullanıcı tabanı, gelecekte fiyat hareketleri için sürdürülebilir bir zemin sağlayabileceğinden, bunun gibi daha aktif bir benimseme uzun vadede fiyat için yapıcı olabilir.

Bu yıl aynı zamanda, Litecoin’in üretim hızının yarı yarıya azaltılacağı bir etkinlik olan halving’in gerçekleşmesi planlanıyor. Yarılanmalar, kripto para birimleri için tarihsel olarak yükselişe geçti, çünkü onları daha az kıt hale getiriyorlar, bu nedenle LTC’nin bu olaydan önce daha fazla benimsendiğini görmek, yatırımcılar için iyimser bir işaret olabilir.

LTC Fiyatı

Bu yazının yazıldığı sırada Litecoin, geçen hafta %3 artışla 90.2$ civarında işlem görüyor.

Litecoin Fiyat Grafiği

LTC moves sideways | Source: LTCUSD on TradingView

Unsplash.com’da Michael Förtsch’ten öne çıkan görsel, TradingView.com, Glassnode.com’dan grafikler

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *