«

Ethereum (ETH) artık yeni bir ortaklık sayesinde PayPal kullanıcılarına geliyor. PayPal, ayak parmaklarını istikrarlı bir şekilde kripto sularına daldırıyor ve şimdiden müşterilerine kripto satın alma, satma ve elde tutma olanağı sunuyor. Şirket, başka bir gelişmeyle artık kullanıcıların doğrudan ETH satın almalarının yanı sıra Ethereum blok zincirinde işlem yapmalarını da mümkün kılıyor.

Çarşamba günü yapılan bir duyuruda Metamask, PayPal kullanıcılarının yakında çevrimiçi ödeme platformunu kullanarak doğrudan Ethereum satın alabileceklerini açıkladı. Bununla birlikte, Consensys duyurusunda, kripto para birimini doğrudan PayPal’ın içinden satın almak ve transfer edememek yerine, Metamask kullanıcılarının dijital varlığı doğrudan kişisel cüzdanın içinden satın alabilecekleri söylendi.

Duyuruya göre PayPal, doğrudan uygulamanın içinden bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek. Metamask’taki “Satın Al” düğmesine tıklayarak, kullanıcılar hareket halindeyken ETH satın almak için farklı ödeme yöntemleri arasından seçim yapabilirler. “PayPal ile bu entegrasyon, ABD’li kullanıcılarımızın yalnızca MetaMask aracılığıyla sorunsuz bir şekilde kripto satın almalarına değil, aynı zamanda Web3 ekosistemini kolayca keşfetmelerine de olanak tanıyacak.”

MetaMask Ürün Müdürü Lorenzo Santos, “Bittiğinde, ETH, Metamask kullanıcısının bakiyesinde mevcut olacak ve bu kullanıcı bunu daha sonra Web3 alanını keşfetmek ve diğer cüzdanlara aktarmak için kullanabilir” dedi.

PayPal’ın kendisi zaten Ethereum, Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere dört kripto para birimini destekliyor. Ayrıca, kullanıcıların kripto bakiyelerini kullanarak çevrimiçi alışveriş yapmalarına olanak tanıyan “Kripto ile Ödeme” özelliğine de sahiptir. Ancak, PayPal kullanıcıları kripto para birimlerini yalnızca satın alabilir, satabilir ve hesaplarında tutabilir ve bunları dışarı aktaramazlar.

TradingView.com'dan Ethereum fiyat tablosu

ETH price falls below $1,300 | Source: ETHUSD on TradingView.com

Ethereum İçin İyi Haber

PayPal ve Metamask arasındaki yeni entegrasyon, son birkaç haftadır kullanımda bir miktar yavaşlama gören Ethereum için iyi bir haber. Dijital varlık, bilgisayar korsanı ETH’yi boşaltmaya başladığında FTX değişiminin çökmesinden ve nihai olarak hacklenmesinden olumsuz etkilendi.

Kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesi, genellikle insanların bunları satın almaları için kolay yollar sağlayarak ileriye doğru itilir. Ayrıca ortaklık, daha fazla kullanıcının Ethereum Web3 ekosistemine dahil edilmesine ve böylece alana katılımın artmasına da hizmet ediyor.

Metamask ile ortaklık, PayPal’ın kurucuları Elon Musk ve Peter Thiel’in ödeme platformunu otoriter uygulamaları nedeniyle eleştirmesinden sadece bir gün sonra gerçekleşti. Thiel, şirketin kullanıcılara paraları üzerinde kontrol verme şeklindeki orijinal vizyonundan uzaklaştığını söylerken, Musk patlatılmış şirket “Black Mirror bölümü haline geldi” diyor.

CNN’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *