«

Bitcoin (BTC) madenciliği ve veri merkezi barındırma şirketi Riot, yakın zamanda ilan edildi Ocak 2023 için üretim ve operasyon güncellemesi. Geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 740 Bitcoin üretti.

Enflasyondaki düşüşe ilişkin son raporlar ve Federal Rezerv’in (FED) 2023’teki sıkılaştırıcı politika değişikliği, artı sermayenin kripto pazarına dönüşü, ayı piyasasının sonunun ve yeni boğa döngüsünün rönesansının bir işareti olabilir mi?

Bitcoin İçin Başka Bir İyileşme İşareti

Kripto borsası FTX’in sarsıcı çöküşü ve kripto kışının ardından, Riot şiddetli rüzgarlarla karşı karşıya kaldı. Madencilik zorluğu, 2022’de neredeyse %64 düşen Bitcoin fiyatlarına karşı yükseldi.

Yeni yıl ve küresel ekonominin elverişli koşullarıyla birlikte Riot gibi şirketler, Bitcoin fiyat hareketini takiben madencilik üretimlerini önemli ölçüde artırdı.

Riot, Bitcoin madenciliği üretimini Ocak 2022’ye kıyasla %62 artırmayı başardı. Geçen ay 740 BTC ürettiler; bu, Ocak 2022’ye göre 458 BTC’lik önemli bir değişiklik.

Riot raporuna göre şirket, 31 Ocak itibarıyla şu anda tamamı şirketin kendi kendine madencilik operasyonları tarafından üretilen yaklaşık 6.978 BTC’ye sahipti. Ayrıca Riot, Ocak ayında 700 BTC satarak 13,7 milyon dolar değerinde net gelir elde etti. Riot CEO’su Jason Les şunları söyledi:

(…) Riot’un toplam Bitcoin üretiminde aydan aya artış rekorunun Ocak ayında üretilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 740 Bitcoin ile devam ettiğini duyurmaktan gurur duyuyorum. Rockdale Tesisimizde son zamanlarda meydana gelen hasar nedeniyle konuşlandırılmış filomuzdaki ve hash oranı kapasitemizdeki düşüşe rağmen, Riot yeni rekor seviyeler sunmaya devam ederek Ocak ayında önceki aylardan daha fazla Bitcoin madenciliği yaptı.

Riot, 2023’ün ilk çeyreğinde toplam hash oranı kapasitesinde saniyede 12,5 exa hash (EH/s) hedefine ulaştı. Yine de, son zamanlarda meydana gelen hasarlar ve Aralık ayı sonlarında Teksas’taki zorlu hava koşulları nedeniyle bunun şirket tarafından ertelenmesi bekleniyor . Lee ekledi:

(…) Planlanan dağıtım programımızın etkisi hakkında daha fazla netlik elde ettikçe ek güncellemeler sağlayacağız.

Bitcoin
2022’de dört grafikte konsolidasyondan sonra RIOT fiyat toparlanması. Kaynak: RIOT TradingView

2022’nin büyük bölümünde oluşan aralığın ardından, Riot’un hisse senedi fiyatı, altyapıdaki kayıplara ve şirketin gecikmiş üretim artışına rağmen Ocak 2023’ten bu yana önemli ölçüde arttı. RIOT şu anda Nasdaq’ta 6,70 dolardan işlem görüyor.

Saniyede üretilen ve çözülen hash sayısı arttıkça, Bitcoin ağının hash oranı da artar. Hash sayısı arttıkça, Bitcoin ağının güvenliği de artar. Ve bir CoinShares raporunun ortaya koyduğu gibi, piyasadaki en önde gelen kripto para birimine akan son sermaye ile bu, Bitcoin fiyat hareketinde 2023 için bir iyileşme işareti ve yeni bir trendin başlangıcı.

Bitcoin
Bitcoin fiyatı, destek seviyesini koruyarak yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT Alım SatımGörünümü

Yüksek oynaklıkla geçen bir ayın ardından Bitcoin, 22.600 dolarlık destek seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. Şu anda 23.000 dolardan işlem gören Bitcoin, boğa trendini azaltmak ve yeni seviyeleri kırmak için 24.200 dolarlık direnç duvarını hedefliyor.

Unsplash’tan öne çıkan görüntü, Trading View’dan grafikler.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *