«

Premier Lig futbolu, bir anlaşma kapanmanın eşiğinde olduğu için yeni bir blockchain ortağıyla büyüyen en son spor ligi. Bu arada Avrupa futbolunun en büyük yıldızlarından biri yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Bununla birlikte, Avrupa futbolunun dışında daha fazla spor ve kripto eylemi var ve bu yüzden her hafta sonu birlikte dalış yapıyoruz. Spor Dilim. NFT’ler ve blok zincir teknolojisi ile ilgili dünyadaki en büyük spor haberlerinden bazılarına göz atalım.

Spor Dilim

Messi, Bitget ile Anlaşmaya Vardı

Arjantinli futbol efsanesi Lionel Messi kripto konusunda yeni değil. Geçen yıl Paris kulübü PSG ile sözleşme imzaladığında, anlaşmaya açıklanmayan miktarda PSG jetonu dahil edildi. Bu yılın başlarında Messi, taraftar token platformu Socios ile 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak nişanına devam etti.

Geçtiğimiz hafta kripto borsası Bitget’in izniyle yeni bir anlaşma mücadeleye girdi. Hareket, sporun dört yılda bir gerçekleşen en büyük etkinliği olan ve Messi’nin kupayı kaldırdığını henüz görmemiş olan Dünya Kupası’nın hemen ardından geldi.

İngiltere Premier Ligi, Sorare ile 35 Milyon Dolarlık Anlaşmaya Vardı

Geçen haftaki Slice, Sorare’nin yeni NBA fantezi beta platformunun lansmanını kapsıyordu. Sorare açıkça bir ivme gördüğü için şimdi frenleri pompalamak için hiçbir neden yok; Geçen hafta, Sorare’nin Premier Lig ile yaklaşık 35 milyon dolarlık bir anlaşmayı tamamlamanın eşiğinde olduğu ve blockchain fantezi oyununun futbol dikeyindeki hakimiyetini genişlettiğine dair raporlar ortaya çıktı.

Anlaşma henüz kesin olarak belirlenmemiş olsa da, bitiş çizgisine yakın olduğu ve muhtemelen ligin 20 kulübünü Sorare’nin fantezi oyun platformunda kullanım hakları için kapsayacak çok yıllı bir anlaşma olduğu bildiriliyor. Ek olarak, anlaşmanın, aynı zamanda ‘neredeyse tamamlanmış’ ancak bitiş çizgisini hiç görmemiş olan ConsenSys ile mevcut bir anlaşmanın yerini alacağına inanılıyor.

İngiltere Premier Ligi, Dapper Labs ile de görüşmelerde bulundu.

NuArca Labs, an emerging NFT whitelabel platform, has paired up with the Hong Kong Rugby Union. NuArca typically utilizes the Polygon (MATIC) blockchain. | Source: MATIC-USD on TradingView.com

Hong Kong Rugby Birliği NFT’leri Keşfediyor

Bitcoinist ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Hong Kong Rugby Birliği kendi NFT pazarını açtı. Pazar, Hong Kong Rugby Birliği ile NFT beyaz etiketli platform firması NuArca Labs arasındaki bir ortaklığın izniyle geliyor.

Bölgenin ragbi için resmi yönetim organı olan Hong Kong Rugby Birliği, NuArca Labs için, Major League Rugby ve Rugby League World Cup 2021’in beğenilerini içeren, büyüyen bir saygın rugby ortakları listesine katılıyor.

Kripto Sponsorluğu Risk Seviyesi

SportsPro’dan yeni bir rapor, mevcut spor sponsorluğu kategorilerinde üst düzey bir değerlendirme yaptı ve çok geniş bir alanda spora yeni başlayan kripto sponsorlarını ‘yüksek riskli’ olarak nitelendirdi.

Mantık sağlam; 2022’nin ayı piyasası, geçen yılki patlamaya kıyasla yeni kripto sponsoru girişlerinde önemli düşüşler gördü. Ayrıca, ayı piyasası koşulları, Voyager’ın Dallas Mavericks ve National Women’s Soccer League ile yaptığı anlaşmalar veya Terra Luna’nın MLB’nin Washington Nationals takımıyla yaptığı anlaşma gibi, bazı anlaşmaların, çoğu zaman zorunlu olarak sona ermesine yol açtı.

Bununla birlikte, çoğu takım ve lig, spor sponsorluğu portföylerinde bir dereceye kadar risk almaya isteklidir. Kripto sponsorları, ‘yüksek risk’ kategorisinde bahis, teknoloji ve hatta havayolu sponsorlarının beğenisine katılıyor.

Metaverse’deki Spor Stadyumları

Warner Bros Discovery Sports ve Infinite Reality arasındaki yeni bir anlaşma, metaverse’de spor mekanları inşa etmeyi planlıyor. Bu, Warner Bros Discovery’nin özellikle spor topluluklarını hedef alan sanal ortamlarda fandom oluşturmaya yönelik ilk girişimidir.

Bununla birlikte, firmalar ilk önce NFT’lere veya diğer web3 ile ilişkili teknolojilere girmez. Aslında, tam tersi. Ana holding şirketi, ekibimizin son günlerde kapsadığı gibi, Superman NFT’leri için hazırlanan DC Comics’i yönetiyor. Ayrıca, Lord Of The Rings gibi IP çevresinde Warner Bros devinin yakın zamanda katılımını gördük ve firmanın Nifty gibi NFT’de ilk olan şirketlerle eşleştiğini gördük.

Warner Bros Discovery’nin bu spor odaklı girişiminin tam olarak nasıl görüneceği henüz belli değil, ancak sporseverler, önümüzdeki aylarda en sevdikleri sporların piyasaya çıkmasıyla yeni AR/VR deneyimlerine dikkat etmeli.

Featured image from Pexels, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *