«

Beyaz Saray, varlıkla ilgili riskleri önlemek için bir kripto yol haritası oluşturdu. Bununla ilgili olarak Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’a sunulan yeni bir belge yayınladı.

Belgenin çoğu, kripto varlıklarını yönetmek için daha uygun bir yasal düzenleme formüle etmelerine yardımcı olmak için Kongre’ye bir adres içeriyor.

Bu düzenlemeler yürürlüğe girdiğinde idarenin görev süresi boyunca yürürlükte kalacaktır. Belgenin yazarları, mevzuatın ileriye taşınmasını hızlandıracak esas olarak iki ayrıntılı süreç oluşturmuştur.

Belgenin yazarları, ilerleyen iki ayrıntılı süreci belirtti:

“Geçen yılı kripto para birimlerinin risklerini belirleyerek ve İcra Şubesinin sahip olduğu yetkileri kullanarak bunları hafifletmek için harekete geçerek geçirdik.”

Bu yapıcı ve ayrıntılı yol haritasının ilk kısmı, yönetimin kripto endüstrisinin gelişimi için geçen yılın sonlarına doğru piyasaya sürülen “ilk” her şey dahil çerçevesidir.

Bu belgeler, Mart 2022’de yayınlanan dijital varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanmasına ilişkin başkanın yürütme emriyle düzenlenen raporlara dayanıyordu.

İkinci kısım, yürütme ajanslarının yeni yönergeler yayınlayarak yaptırımı artıracağından bahsediyor. Devlet kurumları, tüketicileri kripto para birimleri satın almayla ilgili riskler konusunda eğitmek için halkı bilinçlendirme programları geliştirecek.

Bankacılık düzenleyicilerine çok fazla stres verildi ve özel dijital varlıkları yönetme çabalarını hızlandırmaları istendi.

Belgenin Diğer Yönleri

Belge ayrıca Kongre’nin uygulamaya koymayı düşünmesi gereken bazı eylemlerden de bahsediyor. Bu belge, yasama organı için bazı önemli görevlerin altını çizmiştir.

Diğer değişikliklerin yanı sıra düzenleyiciler, yetki alanlarını genişleterek ve açıklama gerekliliklerini artırarak çevreyi etkinleştirmelidir.

Ayrıca, Mali Gözetim raporunda bulunan verileri kullanarak kolluk kuvvetlerinin memurları için fon sağlanması ve kabahatler için cezalar hakkında da konuşuldu.

Ayrıca yayınlanan belge, Kongre’nin ne yapmaktan kaçınması gerektiği konusunda özel rehberlik sağlıyor. Buna, Kongre’nin finans şirketlerinin emeklilik fonlarının kripto para birimine yatırım yapmasına izin vermesini onaylamaması da dahildi. Buna izin vermemek, sektörü saran korkunun azalmasına yardımcı olacaktır.

Yazarlar şunları belirtti:

Mevzuat, emeklilik fonları gibi ana akım kurumlara doğrudan kripto para piyasalarına dalmaları için yeşil ışık yakmamalıdır.

Kriptoyu Yönetmede Federal Düzenleyici Kurumların Rolünün Güçlendirilmesi

Belge ayrıca federal düzenleyici kurumlara verilen yetkilerin nasıl genişletilmesi gerektiğini de özetlemektedir. Örneğin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi kurumlar, bu kripto şirketleri için artan şeffaflık ve ifşa gerekliliklerine ekstra dikkat etmelidir.

Bu hamle, fon miktarını genişleterek, mevcut mali kurallar için cezaları artırarak ve ayrıca aracıları cezalandırmak için bu kuralları büyüterek kolluk kuvvetlerine yardımcı olacaktır.

Ek olarak, yakın tarihli Hazine Bakanlığı raporunda daha önce bahsedildiği gibi, sabit paraları daha iyi yönetmek için mevzuatın çıkarılmasına da vurgu yapıyor.

Kripto
Bitcoin, bir günlük grafikte 22.900 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

UnSplash’tan Öne Çıkan Görüntü, TradingView.com’dan Chartc

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *