«

Addressable.io, sosyal medya verilerini kullanarak kripto cüzdanlarını sahipleriyle eşleştirmek için 7,5 milyon dolar topladı. TechCrunch’ın raporuna göre şirket, Viola Ventures, Fabric Ventures, Mensch Capital Partners ve North Island Ventures liderliğinde bir tohum turu düzenledi.

Feragatname: Aşağıdaki köşe yazısı yazarın görüşlerini temsil eder ve Bitcoinist’in görüşlerini yansıtmayabilir. Bitcoinist, hem yaratıcı hem de finansal özgürlüğün savunucusudur.

Pazarlama Amaçları İçin Kripto Cüzdanlarının İsimsizleştirilmesi?

Rapora göre, adreslenebilir bir kripto cüzdanını bir Twitter hesabına tanımlayabilir. Şirket, 500 milyondan fazla cüzdanı ve 100 milyon sosyal medya hesabını inceledi.

Adreslenebilir, bu verileri kullanarak bilgileri eşleştirmek için bir algoritma oluşturdu. Şirket, şu anki CEO’su Tomer Shatorni, şu anki CTO’su Tomer Shlomo ve şu anki Baş Bilim İnsanı Asaf Nadle tarafından kuruldu.

Adreslenebilir, pazarlamayı Web3 sektörüne taşımak için bir kripto cüzdanının anonim özelliklerini kaldırmak istiyor. Şirket, tüccarların kullanıcıları kripto cüzdanlarıyla eşleştirerek ve kullanıcıları bakiyelerine göre hedefleyerek yeni bir fırsatın kilidini açabileceğini iddia ediyor.

Rapora göre bu mekanizma, bir şirketin pazarlama yatırım getirisini (YG) birkaç kat artırma potansiyeline sahiptir. Sharoni TechCrunch’a şunları söyledi:

Addressable.io, Blaze, Cookie3, Kazm ve Absolute Labs gibi, şirketin mevcut zincir üstü kullanıcı tabanını analiz ederek ve bunlarla etkileşim kurarak esas olarak müşteriyi yeniden etkinleştirmeye odaklanan diğer Web3 CRM girişimleriyle rekabet ediyor. (Addressable.io, tüm Web3 on-chain kullanıcılarının kilidini açarak daha bütünsel ve kapsamlı bir yaklaşım benimser.

Kripto BTC BTCUSDT Kripto Cüzdanları
Günlük grafikte önemli kazançlar sağlayan BTC’nin fiyatı. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Birçok proje ve kurucu, bu özelliği geliştirmek için kriptoda gizlilik çözümleri üzerinde çalışmaktadır. Ethereum ekosisteminde, mucidi Vitalik Buterin, kullanıcıların gizliliğini iyileştirmek için sıfır bilgi kanıtı ve benzer teknolojinin uygulanmasını tartıştı.

Bitcoin ekosisteminde madenciler, bu blok zincirinde gizliliği artırmak için “Taroot” yükseltmesini onayladı. Kripto endüstrisi, gazeteciler, hayır kurumları ve anonim olarak işlem yapmak isteyen diğer gruplar için birden fazla kullanım durumuyla gizliliği bir hata olarak değil, bir özellik olarak değerlendiriyor.

Bu anlamda Adreslenebilir, milyonlarca kullanıcının kimliğini, izinleri olmadan “pazarlama amaçlı” şirketlere teslim ederek tehlikeye atabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *