«

Solana merkezli merkezi olmayan borsa (DEX) Mango Labs, “kârlı ticaret stratejisi” nedeniyle Avraham Eisenberg’e dava açtı. Söz konusu kişi, platformdaki bir güvenlik açığından yararlanarak Mango Markets ve kullanıcılarının zararına kar elde etti.

Ekim 2022’de, ticaret platformu Mango Markets bir anormallik bildirdi bir twitte eş. Platform, bir bilgisayar korsanının kötü bir aktörün bir varlığın fiyatını manipüle etmesine izin veren “oracle” adlı bir hizmet aracılığıyla Mango’dan para çekebildiği bir olayı araştırdı.

Kripto para borsasının acil güvenlik yanıtı, önlem olarak ön uç para yatırma işlemlerini devre dışı bırakmak ve kullanıcılarını durum daha belirgin hale gelene kadar herhangi bir para yatırma işleminden kaçınmaları konusunda bilgilendirmek oldu.

Buna ek olarak, borsa bir yayınladı teklif borç ödeme miktarlarının ve çözüm arama prosedürlerinin bir DAO anketine tabi tutulduğu o zamanki anonim bilgisayar korsanına.

Blockchain güvenlik firması OtterSec’in Merkezi Olmayan Finans (DeFi) dedektifleri, daha sonra Eisenberg olarak tanımlanan tacirin FTX’ten 5,5 milyon dolarlık USDC teminatı ile bir hesaba para yatırdığını ortaya çıkardı. Saldırgan, 480 milyon MNGO PERP (sürekli gelecek) pozisyonu oluşturdu ve başka bir hesapta karşı işlem yaparak MNGO’nun fiyatını manipüle etti ve teminatının değerini artırdı.

24 saatten kısa sürede, bağımsız araştırmacı Chris Brunet meydana çıkarmak Mango Piyasalarının manipüle edilmesindeki en önemli kayıplardan birinin ardındaki adamın kimliği.

Kripto Hacker mı, Karlı Tüccar mı?

15 Ekim 2022’de Eisenberg, olaydan birkaç gün sonra “son derece” karlı ve yasal bir ticaret stratejisi yürüten bir ekiple ilişkisi olduğunu açıkladı. Eisenberg’in eylemleri tartışmalıydı; bazıları onu karlı bir tüccar olarak nitelendirirken, diğerleri onun kötü bir oyuncu olduğunu düşünüyordu.

Avraham Eisenberg, Aralık 2022’de ABD Adalet Bakanlığı tarafından Porto Riko’da tutuklandı; New York’un Güney Bölgesi’ndeki suçlamalarla Mango Markets kripto borsasında 110 milyon dolarlık bir suistimal ve dolandırıcılık ve manipülasyon yapmakla suçlandı.

Tutuklama emrini ABD New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams ve ABD Başsavcı Yardımcısı Thomas Burnett verdi.

Daha sonra Eisenberg, olaydan sonra elde edilen 67 milyon doları iade etmeyi kabul etti. Mango Market federal bir davada tüccarın “kârlı ticaret stratejisi” ile elde ettiği kârı alıkoymaya devam ettiğini iddia etti. Solana merkezli kripto borsası, çalındığını düşündükleri fonları geri almak istiyor.

Solana SOL SOLUSDT Kripto Mango Labs
SOL’un fiyat trendi günlük grafikte yukarı yönlü. Kaynak: SOLUSDT Tradingview

ABD Kolluk Kuvvetleri Einseberg’e Karşı Çıkıyor

Bu yıl 21 Ocak’ta Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) yüklü Menkul kıymet manipülasyonu ile Avraham Eisenberg. Ayrıca, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Emtia Gelecek Ticaret Komisyonu (CFTC), Eisenberg’i dolandırıcılık, manipülasyon ve ülkenin emtia düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

Mango Market, Avraham Eisenberg’in sözde “Mango Planı”ndan kazandığı paranın geri kalanını yasa dışı bir şekilde elinde tutmaya çalıştığını iddia etmeye devam ediyor. mahkeme dosyası.

Eisenberg, geçen yıl tutuklandığı Porto Riko’da cezasını bekliyor. “Mango Planı”nın faili, yukarıdaki suçlamalarla New York’un Güney Bölgesinde yargılanıyor:

(…) Porto Riko’da Bir Federal Hapishanede Tutuklanan ve Hapsedilen Sanık, Paralel Suçlamalardan NYC’ye Nakledilmeyi Bekliyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *