«

Kontrol etmeyin, doğrulayın. Bu, yıllar boyunca takılıp kalan, yankı uyandıran birkaç kripto-yerel ifadeden biridir. NFT’ler, kriptonun diğer “köşeleri” gibidir; döngüler, metalar ve pek çok yanlış umut örneği, beklenmedik başarılar ve aradaki her şey var. NFT’lerdeki en son paradigma değişikliği, Visualize Value ve şimdi de en son NFT projesi Checks aracılığıyla kendi kendine başarıya ulaşan olağanüstü yaratıcı bir zihin olan Jack Butcher’ın izniyle geldi.

Kontrollerin neyle ilgili olduğunu ve NFT’ler için oyunu potansiyel olarak nasıl değiştirdiklerini (en azından şimdilik) inceleyelim.

Kontrol Et, Sonra Doğrula

Yaklaşık iki yıl önce kardeş ağ NewsBTC’de, Afganistan’daki yerinden edilmiş kişilere yardım götürmek için fon toplamaya çalışan Butcher tarafından yapılan bir insani çabayı ele aldık. O zamanlar Jack’le, “mini ekonomiler yaratan, kazanmak için oyun (axie), ticari haklar (sıkılmış maymunlar) ve” projelerden ilham aldığını söylediği “Bakım Paketi” projesiyle ilgili arzusu ve motivasyonu hakkında kısaca konuştuk. üretken sanat (sanat blokları),” diye ekliyor “genel olarak hepsinin izinsiz doğasını seviyor/seviyor.”

Jack’in markası, onunla Ağustos 2021’de kısa bir sohbetimizden bu yana muazzam bir büyüme kaydetti. Jack, kısa ve basit dijital çıktılarla yaratıcılık, motivasyon ve ilham dünyalarını şekillendiren “Visualize Value” markasını büyütmeye devam etti.

Şimdi, Butcher’ın NFT topluluğunda ses getiren amiral gemisi projesi Checks ile daha fazlası için geri döndü.

Ethereum-based NFTs, like Jack Butcher's 'Checks,' continue to headline the market. | Source: ETH-USD on TradingView.com

Nedir ve Türev Dalgası

Çekler gerçekten de uzun süredir kripto ve internet kültüründe kök salmış olan ‘doğrulama değil kontrol et’ perspektifine saygı gösterir. Twitter’ın “doğrulamak için öde” yaklaşımına geçişinden alıntı yapan Checks, “zamanda bir anı – doğrulama sürecinin gerçekleştiği değişen bağlamı” yakalamayı amaçlıyor… daha önce kurumlar tarafından verilen bir rozet olan imrenilen onay işareti artık bir sembol bu sadece sahibinin bunu karşılayabileceği ve ödemeye hazır olduğu anlamına gelir. Hiç kimse doğrulanmadıysa, herkes doğrulanmıştır. Hiç kimse dikkate değer değilse, herkes dikkate değerdir.”

Proje ayrıca, “internet çağında sahiplik ve yazarlık kavramına meydan okumak için tasarlanmış sonsuz bir ifade tuvali” olarak hizmet ederek, yeni oluşan NFT kültürü etrafındaki geleneksel bakış açılarına meydan okumayı amaçlıyor. Tüm bunların seni nasıl yaptığına bakmaksızın hissetmekprojenin girişini “güvenme – kontrol et” diyerek kapatan Butcher için kuşkusuz büyüleyici bir yolculuk.

Ardından gelenler de aynı derecede büyüleyiciydi. Yüzlerce değilse de düzinelerce türev piyasaya warp hızında geldi. En dikkate değer türev, 48 saatten daha kısa sürede kabaca 1,6 milyon dolar gelir elde eden bir pepe türevi açık darphanesini piyasaya süren ünlü NFT karakteri Vincent Van Dough’dan geldi (Kasap’ın orijinal Çeklerden elde ettiği 500 bin dolarla karşılaştırıldığında, NFTstatistics.eth matematik).

Pek çok kişi, Butcher’ın projesini açık sürüm NFT projelerinin uygulanabilirliği konusunda daha büyük bir tartışmayı teşvik etmeye yöneltmiş olsa da, bunun yalnızca Jack’in ana planının bir parçası olduğunu varsayabiliriz. Bu arada proje, OpenSea’nin ana sayfasında ilk lansmanından çok sonra en çok trend olan NFT koleksiyonu oldu. İşlerin nasıl ‘kontrol edildiğini’ göreceğiz.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *