«

Piyasa belirsizliğine rağmen, kripto para birimi gelişmeleri büyümeye devam ediyor. Bu sefer Instagram, içerik oluşturucularının platformda büyümesine ve para kazanmasına yardımcı olacak yeni heyecan verici özelliklerin duyurusu ile kripto para birimi yelpazesinde ses getiriyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü düzenlediği en son Yaratıcı Haftası 2022 etkinliğinde, dünya çapındaki yedinci en değerli marka olan Instagram, NFT’ler oluşturmalarını, sergilemelerini ve topluluğuna satmalarını sağlamak için kardeşliğini araç setleriyle kolaylaştıracağını duyurdu.

Hareket, yetenekli içerik oluşturucuların uygulamalarından para kazanmalarını sağlamak için TikTok ve diğerleri gibi diğer sosyal uygulamalarla rekabet etme politikasını takip ediyor. Meta ayrıca Instagram’ın aboneliklerini artırmayı ve Facebook’taki profiller için “profesyonel mod” eklemeyi planlıyor.

Instagram En Son NFT Pazar Yeri Oldu

Meta Başına duyuru, Instagram’daki kullanıcılar, yakında doğrudan uygulama içinden değiştirilemez jetonlarını (NFT’ler) satın alarak favori içerik oluşturucularını destekleyebilecekler. Şirkete göre, bu yeni araç seti ilk olarak Amerika’daki küçük bir içerik oluşturucu grubu tarafından test edilecek ve test tamamlandıktan sonra diğer ülkelere de genişletmeyi planlıyor.

Los Angeles’taki 2022 Yaratıcı Haftası etkinliği sırasında Meta, içerik oluşturucuların yan platformları Instagram ve Facebook’ta işlerini güçlendirmelerine yardımcı olacak planlarını açıkladı. Özellikle, Instagram uygulamasında NFT basıp satmanın yanı sıra, içerik oluşturucular NFT koleksiyonlarını platform dışında da satabilecekler.

Bu işlevselliği elde etmek için platform, Polygon blok zinciri ile başarılı bir şekilde ortaklık kurdu. Şimdilik platform, içerik oluşturucuların gelirlerinden herhangi bir kesinti yapmayı planlamıyor.

Meta’nın duyurusuna göre, topluluğunun uygulama içinde NFT’yi satın almasını da kolaylaştıracak. Satın alma süreci, Android ve iOS’ta geleneksel uygulama içi satın alma işlemleriyle aynı olacaktır.

BTCUSD_
BTC’nin fiyatı şu anda 20.500 doların üzerinde seyrediyor. | Kaynak: TradingView.com’dan BTCISD fiyat tablosu

Test Özelliklerinin Dağılımı

İçerik oluşturucular için NFT basımına ilişkin bu heyecan verici haberin yanı sıra Instagram, aboneliklere erişim test özelliğini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm özgün içerik oluşturuculara dağıtma planını da duyurdu.

Bu yıl Ocak ayından bu yana test aşamasında olan bu özellik, içerik oluşturucuların takipçilerine özel hikayelere ve Instagram canlı videolarına erişim sağlayarak para kazanmalarına olanak tanıyor. Bir içerik oluşturucuya abone olduktan sonra, kullanıcı gelen kutusu ve yorum bölümünde diğerleri arasında öne çıkacaktır.

Ayrıca Meta, Facebook’ta yıldızlara erişimi artırma planını kamuoyuna duyurdu ve içerik oluşturucuların Makaralar, canlı ve isteğe bağlı videolar aracılığıyla para kazanmalarını sağladı. Facebook ayrıca içeriklerinde “yıldız gönderme”yi otomatik olarak gösterecek içerik oluşturucular için otomatik katılım için test aşamasını başlatmayı planlıyor.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *