«
[wpcc-script async src=”https://coinzillatag.com/lib/display.js”]

Hong Kong ve Avustralya menkul kıymetler borsaları Blockchain teknolojisinin uygulaması için bir iş birliği yapacaklarını duyurdu. Hong Kong Borsalar ve Takas Piyasası (HKEX), Blockchain teknolojisi uygulaması için Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) ile işbirliği yapacak.

ASX geçtiğimiz yılın Aralık ayında o anki işlem sistemini öz sermaye işlemleri için değiştirmek üzere Blockchain kullanmaya başlayacağını duyurup, bunu yapan ilk borsa olduğunu söyledi. ASX, bu geçiş için dijital defter teknolojisi ve dijital varlık için danışmanlık şirketi ile ortaklık kurdu.

HKEX’in CEO’su Charles Li, Credit Suisse Asya Yatırım Konferansı’nda yaptığı açıklamada, İki borsada ne yapmakta olduklarını anlamak ve bilgi paylaşımı için yakın bir diyolag geliştireceğini söyledi. Li’ye göre, HKEX borçlanma, borç verme ve bazı tezgah üstü işlemler için Blockchain’i kullanacak.

Hong Kong ve Avustralya borsaları

Teknolojinin hızlı gelişimi, iki yıl önceki HKEX’in planlarını engellemekte ve küçük şirketlerin finansman sağlamasına yardımcı olmak için Blockchain tabanlı bir özel pazar yaratmaktadır.

HuobiHuobi

Lee Financial Times’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Maalesef bu alan, seçtiğimiz taşeronları çok değiştirdi. Nihayetinde çok da kullanışlı olmayan bir hale evrildi. Bunu kendimiz de yapmak istemiyoruz, bu yüzden Australian Securities Exchange ile çalışacağız.”

2004 yılında faaliyete başlayan alternatif bir borsa olan Kanada Menkul Kıymetler Borsası, şubat ayında şirketlerin güvenlik tokenleri ile sermaye artırmasına olanak tanıyan bir Ethereum tabanlı menkul kıymetler ve takas platformu oluşturacaklarını açıklamıştı.

Cointelegraph

[wpcc-script async src=”https://coinzillatag.com/lib/display.js”]
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *