«

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, kur korumalı mevduat hesabını açıkladı..

Milli İrade Platformunun düzenlemiş olduğu “Türkiye İçin Varız, Bir Aradayız” başlığı altında yapılan üye sivil toplum kuruluşları istişare toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nebati konuşma yaptı. Yaptığı konuşmalarda, son 2 yılda salgının da etkisiyle birlikte enflasyonun da önemli rol oynadığı küresel ekonomik sıkıntılardan söz etti.

 Satın alma paritesine göre Türkiye’nin ülkeler arasında 2002 yılında 18. Büyük ekonomiye sahip olurken 2020 yılında bu sayı 11. Sıraya yükselerek Türkiye’nin sapasağlam devam ettiğini açıkladı.

Nurettin Nebati, Türkiye’de, enflasyondan en çok etkilenen kesim olan sabit gelirliler için de düzenlemeler ve çalışmalar yapıldığını belirtti.

Nebati: “2023’te tek haneli enflasyonu göreceğiz”

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, “Mali politikalar ve atacağımız adımlarla önümüzdeki yıl, yani tam zamanında yapılacak seçimlere, tek haneli enflasyonla gireceğiz. Üzerimizde bir kambur var; Aralık ayı. Ocak ayında da bir miktar enflasyonla karşı karşıyayız. Ancak bundan sonrası ilk çeyrekten sonraki değişimi hep birlikte yaşayacağız, göreceğiz. Bu enflasyon sıkıntısını sadece biz değil bütün dünya hep birlikte 2022’de yaşayacak ve bunun üstesinden gelen bizler olacağız.” Şeklinde açıklamalar yaptı.

Yastık altı yatırımlarından da bahseden Nebati, yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması yönündeki çalışmalarda son noktaya gelindiğini ifade etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *