«

Pi Network yaklaşık üç yıldır var ve henüz herhangi bir borsada listelenmemiş bir token için büyük bir topluluk toplamayı başardı. Doğrudan bir akıllı telefondan çıkarılabilen jetonlar, ana ağa taşınmak için çalışıyor ve görünüşe göre bu hareket, sonunda topluluğun en çok arzuladığı şeyi, yani bir değişim listesini hayata geçirecek.

Huobi, Pi Ağının Bir Olasılık Olduğunu Söyledi

Pazartesi günü, kripto borsası Huobi Global, web sitesinde Pi Network listesiyle ilgili olarak ne yaptığını özetleyen bir duyuru yayınladı. Kripto borsası, topluluğa kripto para biriminin yaklaşan ana ağ lansmanını takip ettiğini ve bundan sonra borsada olası bir listeleme için Pi’yi incelemeyi planladığını açıkladı.

Ana ağ lansmanının, geliştiricilerin Pi Ağı üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturabilecekleri eksiksiz bir Web3 deneyimi ile gelmesi bekleniyor. Lansmanın iki aşamada gerçekleşmesi bekleniyor: Kapalı ve Açık Mainnet lansmanı. Bu iki yönlü yaklaşımın, daha fazla uygulamanın oluşturulması için daha fazla zaman sağlamanın yanı sıra test ağında bulunan uygulamaları ana ağa taşıma çabası içinde olduğu bildiriliyor.

Bu, ne kadar süredir var olduğu göz önüne alındığında, Pi Ağı’nın geleceği hakkında belirsizliğin arttığı bir zamanda geliyor. Noel Günü yazısı şöyleydi:

“Huobi, topluluk ilişkilerinde her zaman en iyi projeleri desteklemeye kendini adamıştır. Pi Network topluluğunun olumlu tavsiyesiyle Huobi, Pi Network’ün yaklaşan ana ağ lansmanıyla ilgili güncellemelerini yakından takip edecek. Ana ağ başarılı bir şekilde yükseltildikten sonra, Pi en kısa zamanda listelenmek üzere incelenecektir.”

Gelişmekte Olan Bir Topluluk

Pi Network topluluğunun 30 milyondan fazla kullanıcıdan oluştuğu bildiriliyor. Resmi Twitter hesabı şu anda platformdaki Cardano ve Litecoin beğenilerini geride bırakarak 2 milyondan fazla takipçiye sahip. Eksiksiz bir Web3 platformuna geçiş, ana ağ lansmanına giden Pi Network ekibinden çıkan bir dizi gelişmenin en sonuncusudur.

Merkezi olmayan uygulamalar zaten platformda başlatılıyor. Blockchain üzerinde merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan PiBridge, kısa süre önce yerel belirteci için IDO’sunu duyurdu. Pi Network’ün kendisi, hem Web2 uygulamalarını hem de Web3’teki merkezi olmayan uygulamaları destekleyen Pi tarayıcısını piyasaya sürdü.

Pi Network ana ağ lansmanının daha önce 2022’nin ortalarında gerçekleşmesi bekleniyordu. Ancak 2023’te bir lansman tarihi daha olası.

TradingView.com'dan kripto toplam piyasa değeri tablosu

Total market cap drops to $771 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com
NoypiGeeks’ten öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *