«

LUNC yanması birkaç aydır tüm hızıyla devam ediyor. Büyük miktardaki token arzını azaltmak için yatırımcılar ölü (yanık) adreslere para göndermeye başladılar. 2022’nin sonlarına doğru tatillerin düşük bir ivmeyle gelmesi nedeniyle bir yavaşlama olsa da, yeni yılın ilk günü bunun hızlı bir şekilde değiştiğini gördü. Yatırımcılar davayı yeniden taahhüt ettikçe, yakma oranı şimdiden %6.000’den fazla arttı.

LUNC Yanık Atlamaları %6.940

Twitter’daki LUNC Burn Tracker hesabı, yakılan LUNC jetonlarının miktarında önemli bir artış gösterdi. 2022’nin sonuna kadar, LUNC yanık rakamları büyük ölçüde 3 rakama ve altına düşmüştü.

Örneğin, 30 Aralık Cuma günü yalnızca 43 $ değerinde yalnızca 295.979 LUNC jetonu yakıldı. Yakma izleyici hesabı, 298 $ değerinde yalnızca 2.022.866 tokenin yakıldığını bildirdiği için yılın son günü farklı olmayacaktı. Ancak, yılın ilk gününde hikaye büyük ölçüde farklı olacaktır.

Rapor, Pazar günü toplam 142.426.318 LUNC jetonunun yakıldığını gösteriyor. Bu, 21.400 dolara çevrildi, bu da bir önceki güne göre yakılan madeni paralarda 6.940 artış olduğu anlamına geliyor. İlginç bir şekilde, yakılan jetonların büyük çoğunluğu tek bir hesaptan geldi.

bu adres Gözetim dışı barındırma ve staking hizmetinden olduğu tespit edilen Alludes, tek bir işlemde 18.302$ değerinde 123.755.691 token yakmıştı. 18.0009.329 jeton taşıyan başka bir işlem $2,695 değerinde Terra Casino kaynaklı. Birlikte, bu iki platform, yanma oranındaki büyük artıştan yalnızca sorumluydu.

Fiyata Nasıl Yansıtılır?

LUNC yanma oranındaki sıçrama, dijital varlığın fiyatına oldukça olumlu yansıdı. Son 24 saatte fiyatını rahat bir şekilde 0,00015$ seviyesinin üzerine çıkaran bazı kazanımlar gördü. Dijital varlığın bu yüksek fiyatı, 1 Ocak 2023 tarihinde yakılan tokenlerin yüksek dolar değerine de katkıda bulunuyor.

TradingView.com'dan LUNC fiyat tablosu

Price increase follows surge in token burn | Source: LUNCBUSD on TradingView.com

Coinmarketcap’ten alınan veriler, son günde kripto para biriminin şimdiden yaklaşık %4 arttığını gösteriyor. Bu, onu piyasanın geri kalanıyla birlikte yeşile sokar – kripto para biriminin son zamanlarda neden bir yükseliş gördüğüne dair başka bir olası açıklama.

Bununla birlikte, bunun gibi bir yanık, toplulukta olumlu duyguları teşvik etme eğilimindedir. Ancak, şu anki oranda bile, şu anda dolaşımda olan devasa 6 trilyon jetonda bir çentik bile yapmak için çok yavaş olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *