«

Bitcoin, en büyük ve en yükseliş meraklısı hayranlarının ve yatırımcılarının bile kripto varlığına olan umutlarını yavaş yavaş tamamen kaybettiği bir noktaya ulaşmış görünüyor.

Aslında, Mart 2022’de ilk kripto para biriminin olacağını söyleyen tanınmış kripto savunucusu ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’dan daha az değil. 2027’ye kadar 500.000 $’a ulaşacakBTC’nin ortalamanın altında performansı nedeniyle tahminlerini düşürdü.

Son röportajında ​​Novogratz görünüşe göre faiz artışları ABD Federal Rezervi tarafından ülkedeki enflasyon oranını kontrol altına almak için çaresiz ama agresif bir girişimle uygulandı.

CEO ayrıca FTX borsa platformunun, borç verenler Celsius Network ve BlockFi ile Three Arrows Capital hedge fonunun çöküşünden, insanların dijital varlık sınıfına olan güvenini zedelediği için daha geniş pazarın yokuş aşağı gidişatına katkıda bulunan başlıca faktörler olarak bahsetti.

Bitcoin İçin Uzun Bir Sipariş

Birçok analist ve uzman, Galaxy Digital’in Bitcoin için tahminine şüpheyle yaklaştı çünkü bu, varlığın 500.000 $ seviyesine ulaşması için meteorik oranlarda büyümesi gerektiği anlamına geliyordu.

Novogratz açıklamasını yaptığı sırada BTC’nin ihtiyacı vardı. değerini on kat artırmak yarım milyar dolardan ticaret yapabilmek için.

Bunu yaparak, kripto para birimi daha sonra piyasa kapitalizasyonunu 9,2 trilyon dolara, yani tüm kripto pazarının mevcut genel değerinin 10 katına çıkaracak.

Galaxy Digital CEO Mike Novogratz. Image: Forbes.

Hatta en yakın Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların biraz üzerine çıktığı zamandı.

Bu süre zarfında, piyasa değeri 1 trilyon doları aştı. Yine de BTC, Novogratz’ın bundan beş yıl sonra olacağından o kadar emin olduğu seviyeden hala birkaç adım uzakta.

Her şey düşünüldüğünde, kripto savunucusu, Bitcoin’in hala 500.000$’a ulaştı ama artık beş yıl içinde değil.

Bitcoin’in Mevcut Performansına Hızlı Bir Bakış

gelen izlemeye göre Coingeckobu yazının yazıldığı sırada BTC, geçen yılın aynı döneminde değerinin %70’inden fazlasını kaybederek 17.017 dolardan el değiştiriyor.

Hala piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor, ancak genel değeri şu anda 327.04 milyar dolar.

Büyük olasılıkla 2023’ü bu yıl başladığı değerin çok altında bir değerle bitirecek. Bazı analistler, Bitcoin’deki artışın gelecek yıl ile 2024 arasında gerçekleşeceğini söylüyor, ancak artış muhtemelen 24.000 $’a ulaşacak.

Crypto total market cap at $810 billion on the daily chart | Featured image from Common Cents Mom, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *