«

Eylül 2019’un ortalarında, Türk futbol kulübü Galatasaray ve kripto para ilişkisi hakkındaki söylemler, takımın kendi kripto birimini piyasaya sürdüğünü duyurması ile netleşti. Bu proje, taraftarlar ve spor takımları arasında etkileşim için bir platform geliştiren Socios ile ortaklaşa Chiliz blok zinciri platformu temelinde uygulanıyor.

Socios’a göre, futbol taraftarlarını aktif çalışma için ödüllendirmek için bir sistemle Ethereum jetonları ve blok zinciri tabanlı bir mobil uygulama oluşturuldu. Jetonlar, taraftarların kulüp tarafından delege edilen anketlere oy vermelerine ve diğer önemli kararlara katılmalarına izin verecek. Resmi ürünler, kulüp çapında oyun oynama ve taraftar varlığı gibi konuların yanı sıra sponsorluk kampanyaları ve sosyal medya içerik güncellemeleri gibi konuların oylanması bekleniyor. Oyların değeri, fanın sahip olduğu kripto para birimi miktarına göre belirlenecek.

Taraftar ve Kripto

Bir taraftar futbol takımıyla ne kadar çok etkileşime girerse, kulüp içinde benzersiz hediyeler ve münhasır haklar için rekabet ederek kazanabilecekleri daha fazla kripto para ödülü bulacak. Pilot şirket ayrıca gelecekte en aktif hayranların özel oyunlara ve ürünlere erişebileceğini vaat ediyor.

Kripto para birimi, 2020’nin ilk çeyreğinden itibaren Socios.com web sitesi aracılığıyla dağıtılacak. Galatasaray ve kripto para ilişkisi için etkin olan Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar, gelişen sistemle yakından ilgili olduklarını gösterdi. Yeni ortaklık, taraftarlarla etkileşim açısından takımlara yeni fırsatlar dünyasının kapılarını aralıyor ve aynı zamanda dijital dönüşüm yolunda bir kilometre taşı. Şirket, Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico de Madrid dahil olmak üzere diğer tanınmış futbol kulüplerinin Socios platformuna katılabileceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *