«

Hayranlar ve SHIB topluluğu tarafından ortaya atılan bir meme coin olan Floki Inu, yükselen coinler sınıfına katıldı. Meme parası, yönetim DAO’sunun ardından son birkaç saat içinde muazzam bir performans gördü. önemli bir gelişme önerisi yayınladı.

Madeni para, sıkı bir Shiba Inu rakibi, dolayısıyla adı “Shiba Inu-Killer”. Halkın kripto para birimi olan (merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından yönetilen) Floki, dolaşımdaki tokenlarının çok büyük bir kısmını yakmak için bir topluluk teklifi aldı. Teklifin yayınlanmasından sonra, FLOKI %25 gibi büyük bir fiyat artışı gördü.

Floki Inu Performansının Arkasındaki Neden

Başlangıçta, Floki Inu’nun geliştiricileri, yaklaşık 55 milyon $ değerindeki FLOKI’yi tedavülden kaldıracak bir yönetim değişikliği önerdiler. Ayrıca, kullanıcıların ağda işlem yapmak için ödediği vergiyi de azaltmak istiyorlar. Son olarak, teklif, köprülerle ilişkili potansiyel güvenlik tehlikelerini, bu kadar çok jeton yakmak için ek bir neden olarak gösterdi.

Raporlar belirtilmiş 2022’de 2 milyar dolardan fazla para ya kayboldu ya da yalnızca zincirler arası köprülerden çalındı. Bu nedenle, geliştiriciler tarafından belirtilen güvenlik nedeni geçerlidir.

Token yakma, blockchain geliştiricilerinin bazı paraları dolaşımdan kalıcı olarak çıkardıkları bir araçtır. Talebin değişmemesi koşuluyla toplam dolaşımdaki token arzını azaltmayı ve varlığın değerini artırmayı amaçlar.

Teklif, hack istismarı haberlerinin, özellikle büyük miktarda token arzı olan zincirler arası köprülerden kaynaklanan riskleri gösterdiğini belirtti. Ayrıca Floki Inu’nun ana zincirler arası köprüsüne yapılacak herhangi bir saldırının proje üzerinde muazzam bir etkisi olacağını söyledi.

Söz konusu köprünün FLOKI’nin tüm dolaşımdaki arzının %55,7’sine sahip olması, teklifin değerlendirilmesi için daha da fazla sebeptir. Ayrıca, kötü oyuncular bu güvenlik açığından yararlanırsa, Floki Inu’nun likidite havuzlarını süpürür ve sonuç olarak projeyi mahveder.

Göre raporlamak, Floki Inu token basımını ilk olarak toplam 10 trilyon FLOKI madeni para arzıyla Ethereum üzerinde gerçekleştirdi. Daha sonra topluluğun talebi üzerine 2021 yılında darphane sitesini BNB zincirine taşıyarak süreci daha hızlı ve ucuz hale getirdiler.

Tarihsel takip verijeton yakma işlemleri genellikle dolaşımdaki jeton sayısını azaltarak bir varlığın değerini yükseltir ve böylece jetonu kıt hale getirir.

Shiba Inu, BNB vb. gibi çoğu token yanmaya maruz kalır. Shiba Inu bile birkaç gün önce token yakımı %613 arttığında önemli bir ralli yaşadı. Önerilen token yakma işleminden sonra yüksek bir değer artışı beklentisi, son fiyat artışının arkasındaki sebep olabilir.

Floki’nin Fiyat Görünümü

Jetonu çevreleyen artan yükseliş hissi nedeniyle, piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi %20 arttı. Floki Inu’nun piyasa değeri şu anda 118 milyon dolar, işlem hacmi ise 4 milyon dolar. Artan piyasa kapitalizasyonu ve ticaret hacmi, FLOKI piyasasına artan ilgiye işaret ediyor.

Floki Inu’dur 0,00001694$’dan işlem görüyor 0,00001350$ gibi düşük bir fiyatla. Belirteç, bu yıl çoğu kripto para birimi gibi önemli ralliler gördü.

Floki Inu (FLOKI) İvme Kazanıyor, İşte Nedeni

Floki Inu, 7 günlük %26’lık bir fiyat artışı, 14 günlük %51,1’lik bir ralli ve 30 günlük %53,2’lik bir artış gördü. Önerilen token yakma gerçekleşirse, FLOKI önümüzdeki günlerde daha fazla baskı görebilir.

Pixabay’dan Öne Çıkan Resim, Coinmarketcap’ten Grafikler

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *