«

Ruja Ignatova kendisini Kripto Kraliçesi olarak adlandırdı ve Londra’daki lüks bir çatı katının satışıyla ilgili haberler manşetlere çıktığında, en azından bir nevi, yeniden ilgi odağı haline geldi.

Ignatova, şirketi OneCoin’i büyüyen kripto para birimi sektöründe Bitcoin’e karlı bir rakip olarak sundu.

Haziran 2016’da, bitcoin yükselen bir trenddi ve yatırımcılar sermayeye çevirmeye hevesliydi. Ekim 2017’de Ignatova, halkın gözünden tamamen kayboldu.

O zamanlar, 42 yaşındaki Bulgaristan doğumlu Alman vatandaşı kripto girişimcisi, 4 milyar dolarlık bir saadet zinciri haline gelecek olan şeyin ilk aşamalarındaydı.

OneCoin sahte bir kripto para birimiydi ve kurucusu Ignatova beş yıldır kayıp ve şu anda FBI’ın En Çok Aranan 10 kişi listesinde. Aynı zamanda Avrupa’nın en çok aranan kaçaklarından biridir.

tek para

Image credit: YLE

Penthouse Satışı Kripto Kraliçesini Uzaklaştırdı

Londra’da lüks bir çatı katı dairesinin satılık olduğu ilan edildiğinde, “kayıp kripto kraliçesinin” yeraltından bir satış organize ettiği ortaya çıktı.

Kaynaklara göre, İngiltere’nin Londra’nın Kensington semtindeki bir çatı katı dairesi, birkaç gün önce 15.5 milyon dolara satışa çıkarılmış, ardından 13.6 milyon dolara düşürülmüştü.

Kıdemli savcı Gerald Ruebsam, Londra çatı katının satışından elde edilen fonların bir gün OneCoin kurbanlarına geri ödeme yapmak için kullanılabileceğini umuyor.

dedi ki:

“Paranın OneCoin yatırımcılarına gidip gitmeyeceği henüz belli değil, bekleyip işlerin nasıl ilerlediğini görmeliyiz.”

Bir Prestige lüks emlak satıcısı olan Knight Frank, mülkü pazarladı, ancak Ignatova’nın onunla bağları olduğu keşfedildiğinde listeyi hızla kaldırdı.

Araştırmacı muhabir Jamie Bartlett şunları söyledi:

“Hala hayatta olduğunu gösteriyor ve oralarda bir yerlerde son zamanlarda nerede olduğuna dair hayati ipuçları içeren belgeler var.”

‘Aptallar’ ve ‘Deli’

Ignatova ve iş ortağı Sebastian Greenwood, kripto para birimi tokenleri OneCoin’in “Bitcoin Katili” olacağını söyleyerek kripto hayranlarını kandırdı.

2016’da yatırımcılar alkışlayıp ıslık çaldığında “İki yıl sonra artık kimse Bitcoin’i tartışmayacak” demişti.

Federal yetkililer, OneCoin’in dünya çapında şimdiye kadar işlenmiş en büyük dolandırıcılık planlarından biri olduğunu söyledi.

IRS Özel Temsilcisi John R. Tafur yaptığı açıklamada şunları açıkladı:

“OneCoin kripto para birimi, yalnızca yatırımcıları dolandırmak amacıyla kurulmuştur.”

Ignatova ve Greenwood, 2014 yılında potansiyel yatırımcılara sahte madeni parayı tanıtmaya başladı ve beş kat ile on kat arasında bir getiri sözü verdi.

Yatırımcılarından bir noktada “aptal” ve “deli” olarak bahsettiler.

Kripto Kraliçesi İçin 100.000 Dolar Ödül

Kripto Kraliçesi artık FBI’ın En Çok Arananlar listesindeki tek kadın.

Crypto total market cap at $1 trillion on the weekend chart | Chart: TradingView.com

FBI aranıyor posterinin altında bir not beliriyor:

“Ignatova’nın silahlı muhafızlar ve/veya yardımcılarıyla birlikte seyahat ettiğine inanılıyor. Ignatova estetik ameliyat geçirmiş veya görünüşünü başka bir şekilde değiştirmiş olabilir.”

OneCoin’in kurucu ortağı Sebastian Greenwood, Aralık 2022’de New York’ta dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarından suçlu bulundu.

Bu arada yetkililer, Crypto Queen’in tutuklanmasına yol açacak herhangi bir bilgi için 100.000 dolarlık bir ödül sallıyor.

The Telegraph’tan öne çıkan görüntü

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *