«

Ethereum (ETH) fiyatı, stake sözleşmesine yatırılan ETH tokenlarının artması sonrası toparlanmaya çalışıyor. Şu ana kadar yaklaşık 2 milyon ETH yakıldı ve yatırımcıların yükseliş hissiyatı ise bu haber sonrası arttı.

Ethereum fiyatındaki yükseliş beklentileri, ETH 2.0 stake sözleşmesine yatırılan toplam Ethereum hacminin 10 milyonu aşmasının ardından daha da fazla arttı. Hacimde yaşanan güçlü büyüme, yatırımcılar için sürekli stake ödüllerinde belirli bir miktarda ETH de vadediyor.

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, 65.910’dan fazla benzersiz Ethereum adresi, altcoinin dolaşımdaki arzının %8,4’ünü oluşturan ETH stake’e katkıda bulundu.

İlginç bir şekilde, Londra hard forkundan bu yana yaklaşık 2 milyon ETH tokeni ise yakıldı. Altcoin arzı, dolaşımdaki ETH sayısındaki azalma ve yanma ile daha da fazla daralıyor. Geçmiş örnekleri baz alacak olursak, bu, altcoin fiyatında yükselişe neden olabilir.

Ethereum topluluğu, Ethereum ağındaki işlem ücretlerinde bir düşüş kaydetmeyi de başardı. Transfer maliyeti, altcoin’in blok zincirinde 2021’in en düşük seviyelerine geriledi. Düşük işlem maliyetleri kullanıcıları çekebilir ve yatırımcılar arasında altcoin talebini arttırabilir.

Ethereum fiyat trendini değerlendiren analistler bir yükseliş patlaması öngördüklerini paylaştılar. DaCryptoGeneral takma adıyla tanınan analist, simetrik üçgenin kırılma yönüne bağlı olarak Ethereum fiyat eğiliminin yükseliş veya düşüş eğiliminde olabileceğine inanıyor.

Yukarı yönlü bir kırılma, Ethereum fiyatını 5.500 dolara itebilirken öte yandan aşağı yönlü hedef 1.700 dolarda yer alıyor.

Crypto Banter’in kurucusu Ran NeuNer’e göre Ethereum, Kasım 2021’den itibaren günlük azalan direnç trendi çizgisinden yeni bir fiyat rallisi yaşayabilir.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *