«

Kripto piyasası koşullarına rağmen, kripto varlıkları ve blok zincirleri, küresel kripto para piyasasını ileriye taşıyan yeni zirveler toplamaya devam etti. Bugünün haberlerinde, Ethereum on-chain etkinliği, kripto piyasasının canlanmasının ardından yeni bir zirve kaydetti.

Ethereum ağı altındaki çeşitli ölçümler, yalnızca son birkaç ayda istikrarlı bir artış göstermeye devam etti. gelen verilere göre eter taramasıağ üzerinde günlük olarak aktarılan toplam ETH sayısı son yıllarda bir kez daha 1 milyonu aştı. ağ etkinliği son 3 ayda önemli bir düşüş olmadı.

Yalnızca günlük aktarım artmadı, aynı zamanda adresler açısından ağ kullanımı gibi başka bir metrik de arttı. PrimeXBT’nin son verilerine göre raporlamak Ethereum’da ağ aktif olarak kullanımda büyüdü ve hafta sonu 92,5 milyon adres kaydetti.

Ethereum Ağı Sürekli Büyüme

EthereumPiyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Bitcoin, en iyi kripto olan Bitcoin’e rakip oldu. Piyasada ortaya çıktığından beri, Ethereum ağı, herhangi bir önemli geri dönüş olmaksızın yalnızca her yıl büyümeye devam etti.

Son altı ayda, Ethereum ağının benzersiz adresleri kabaca %10 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 221 milyona ulaştı. Diğer metrik büyümesinin yanı sıra, günlük sayısında %140’lık bir artış oldu. doğrulanmış akıllı sözleşmeler geçen yıldan beri ağda.

Web3’te yeni ekosistemlerin hızlı bir şekilde benimsenmesi ve doğuşu ile Ethereum gibi potansiyel blok zincirleri, yerel belirteci ciddi bir düşüş olmadan istikrarlı bir şekilde tutmasını sağlayan önemli artışlara sahip oldu. Kripto YouTuber Lark Davis’e göre Ethereum, ayı piyasası boyunca temelde sağlamdı.

“Ethereum deflasyonisttir, yüksek getiri sağlar, artık madencilerden satış baskısı yoktur, %99 daha fazla enerji verimlidir ve gelişen bir ikinci katman sahnesinin yanı sıra büyük dev faaliyetlerine sahiptir… hepsi bir ayı piyasasında. Özetle, kimsenin yeterli ETH’si yok,” Davis tweet attı 29 Ocak’ta.

Ethereum’un proof of stake (PoS) mekanizmasına geçişini takiben, ağın deflasyonist bir token haline gelmesi bekleniyordu ve şu ana kadar beklendiği gibi performans gösterdi. Veriler ultrason parası Ethereum ihracının şu anda yılda -0,04% ile deflasyonist olduğunu gösteriyor.

Bu, dolaşımdaki ETH arzının zamanla azaldığını gösteriyor. Bu yılın başında 120,5 milyon olan toplam ETH arzı, bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 15 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 9.200 ETH azaldı.

Ethereum (ETH) Fiyat Görünümü

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, ETH önemli ölçüde yükseldi ve 12 haftanın (yaklaşık üç ayın) en yüksek seviyesine ulaştı — bu, neredeyse %3’lük bir artış gördükten sonra 30 Ocak’ın erken saatlerinde başarıldı. 1.658$’dan işlem görmek için artış. Son 30 gün içinde ETH, geçen yılın sonlarında görülen 1.300$ bölgesini kırarak %30’dan fazla arttı.

TradingView'de ETHUSDT fiyat tablosu
ETH fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da ETHUSDT

Bu arada, kripto para piyasası şu anda bir geri çekilme yaşarken, ETH de aynı şeyi yaptı ve son 24 saatte %2,4 düştü. Market fiyatı yazı yazarken 1.573 dolar.

Shutterstock’tan öne çıkan görsel, TradingView’den Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *