«

Solana’nın mücadelesi devam ediyor. Yüz milyonlarca dolar olduğuna inanılan Alameda Research’ün maruz kalma derecesi hakkında yığınla spekülasyon içeren FTX serpintisi, görünüşe göre blok zincirinin NFT sahnesine de sızdı.

Şimdi, Solana ekosistemindeki önde gelen projelerden ikisi, önümüzdeki yılın başlarında etkili olması beklenen yeni zincirlere ayrıldıklarını duyurdu.

Solana için, Yağmur Yağınca Sağanak Sağanak

Solana, tartışmasız FTX serpintisini çevreleyen spekülasyonların en önemli belirteci olmuştur. Token, SOL uzun süredir ilk 10 token arasında olduğu için, sadece bir yıl önce şok edici bir ifşa olabilirdi.

Token fiyatı bir yana, Solana’nın NFT topluluğundaki duyarlılığı azalıyor; DeGods ve y00ts’in yaratıcısı Frank, aylardır yeni zincirlere geçmekle dalga geçiyor. Daha geçen ay, yalnızca Solana’da başlayan NFT pazar yeri Magic Eden, Polygon ile entegrasyonu duyurdu.

Solana’nın ivmesi son aylarda azalmış olsa da, NFT alanında hala büyük ölçüde Ethereum’un arkasındaki ‘2 numaralı oyuncu’ olarak kabul ediliyor. Ancak, göre yeni bir duyuru Noel Günü, zincirin en büyük NFT projelerinden ikisi olan DeGods ve y00ts, yeni blok zincirlerine yöneliyor.

Solana's market cap dominance (CRYPTOCAP:SOL.D) has taken a major hit in recent months. The NFT sector has been no exception. | Source: CRYPTOCAP:SOL.D on TradingView.com

Yeni Yıl, Yeni Görünüm Blok Zincirleri

Çılgınlığın ortasında, Polygon burada bir NFT galibiyeti daha elde etti. Zincir, 2000’lere kollarını açarak yaklaşacak ve topluluğun ilk NFT koleksiyonunu, Reddit, Starbucks ve evet, hatta Donald Trump’ın son NFT koleksiyonu da dahil olmak üzere sürekli büyüyen daha ‘kurumsal’ ortaklar ve sunucular listesine ekleyecek. Bir dizi kurumsal galibiyetten sonra, Polygon artık daha topluluk odaklı bir NFT toplama galibiyeti ve bunda önemli bir kazanım elde ediyor.

Bu arada DeGods, NFT alanında en fazla hacme komuta eden “büyük köpek” mavi çiplerle rekabet etmek için Ethereum’a geçecek. DeGods ve sonraki y00ts’in yaratıcısı Frank, konuyla ilgili epeyce tweet attı, ancak hiçbiri bundan daha iyimser değil:

Yeni girişimlerinde Frank’in ilgili projeleri için ne kadar sarsıcı olursa olsun, bunun Solana NFT topluluğu için bir kayıp olduğuna şüphe yok. CryptoSlam’den alınan NFT toplama verilerine göre, hem DeGods hem de y00ts, tüm zamanlar hariç (24 saat, 7 gün, 30 gün) her bir zaman ölçüsünde ilk 20 hacimde yer aldı. Bunu yapan tek Solana tabanlı projeler onlar.

Hem DeGods hem de y00ts’in yeni zincirlere geçişlerini 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirmeleri bekleniyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *