«

Dogecoin fiyatı şu anda oldukça yetersiz bir hafta yaşıyor. Son yedi gün içinde DOGE fiyatı yaklaşık %15 düştü. Dün, Twitter’da yapılan bir oylamanın Elon Musk’ın Twitter CEO’luğu görevinden ayrılacağını ortaya koymasının ardından satışlar yeniden alevlendi.

Merakla, en büyük DOGE sahibi (adres: DPDLBAe3RGQ2GiPxDzhgjcmpZCZD8cSBgZ) aktarıldı 3.841 milyar DOGE, yaklaşık 280 milyon dolara eşdeğer) bugün DDuXGMFNGpGjaAqyDunSMvceMBruc1wwKF adresine. Özellikle, bu adres sırayla en büyük beşinci DOGE sahibidir.

Ayrıca, bunun yukarıda belirtilen Dogecoin adresinin oluşturulmasından bu yana bir gündeki en büyük transfer olması da dikkat çekicidir. BitInfoCharts verilerine göre, en büyük adres tüm DOGE’nin dörtte birinden fazlasına (%25,24) sahip. Beşinci en büyük adres hala tüm DOGE’nin %2,8’ine sahip. Crypto Twitter işlemi fark ettikten sonra, bunun arkasındaki kişinin Elon Musk olabileceğine dair söylentiler hemen yeniden su yüzüne çıktı.

Dogecoin en büyük adresleri
Dogecoin en büyük adresleri. Kaynak: BitInfoCharts

Bir kullanıcı, milyarderin Tesla’nın marj çağrılarına teminat sağlamak için nakit ödemeye hazırlandığını tahmin etti. Ancak şu anda en büyük DOGE adresinin Elon Musk’a ait olduğuna dair bir kanıt olmadığı da bir gerçek.

Buna işaret edebilecek bazı spekülasyonlar var ve söylentiyi kripto topluluğunda bir süredir dolaşıyor. Spekülasyon, Elon Musk’ın Manhattan federal mahkemesinde meseleyle yüzleşmesine bile yol açtı.

Haziran ayında yatırımcılar, Musk ve şirketleri Tesla Inc, SpaceX ve Boring Co’nun Dogecoin fiyatını manipüle ettiğini iddia ederek dava açtı. Dava, 258 milyon dolar tazminat istiyor.

Elon Musk’ın En Büyük Dogecoin Sahibi Olduğuna Dair İpuçları

BitInfoCharts’ın Zengin Listesine bir bakış, en zengin Dogecoin adresinin Amerikan ticaret platformu Robinhood’a atandığını ortaya koyuyor. Ancak bu konuda şüpheler var.

Kripto para değişim adresleri, sürekli giriş ve çıkışların olmasıyla karakterize edilir. Bununla birlikte, bir araştırma uzmanının Business Insider’a söylediği gibi, gizemli DOGE adresi çok alışılmadık davranışlar gösteriyor ve bu da bunun gerçekten Robinhood’un bir adresi olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor.

Bu nedenle, Kasım ayı başlarında, zincir üstü analiz hizmeti “Lookonchain”, en büyük Dogecoin adresinin kaynağına yönelik bir araştırma yürüttü. Analiz, en büyük balinanın jetonu 19 Temmuz ile 21 Temmuz arasında büyük miktarlarda satın aldığını ve o sırada 6,4 milyar dolar değerinde toplam 41 milyar DOGE aldığını buldu.

Mevcut en büyük adresin DOGE’si diğer beş adresten geldi ve en büyük pay daha önce Elon Musk’a atfedildiğine inanılan bir adresten geldi. O adres, Elon Musk’ın 10 Şubat 2021’de oğlu için Dogecoin satın aldığını tweetlemesinden bir gün önce DOGE birikimine son verdi.

Bir başka varsayılan gösterge, adreslerden birinin Şubat 2021’de satın aldığı Dogecoin miktarıdır, yani üç katı 28.061971 DOGE. Tesadüfen bu, 28 Haziran 1971, Elon Musk’ın doğum günü.

Basın zamanında, DOGE fiyatı kritik destek olan 0,07 $’dan sıçradı ve bu seviyenin hemen üzerine oturdu.

Dogecoin DOGE USD 2022-12-20
DOGE fiyatı, 1 günlük grafik
Unsplash’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *