«

Dogecoin, milyarder Elon Musk’ın “favori” kripto para birimi dediği şeyi agresif bir şekilde tanıtmasıyla ortaya çıkan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7 $’dan şu anda çok uzakta. Bununla birlikte, mevcut boğa hissiyatı ile bile meme parası düşük trendini sürdürürken, Musk’ın Dogecoin’e verdiği kamu desteğini sürdürme olasılığı her zaman vardır.

Elon Musk, Dogecoin İçin 2021’i Yeniden Yaratabilir mi?

Elon Musk’ın Dogecoin topluluğu üzerindeki etkisi ve buna bağlı olarak meme parasının fiyatı hala çok belirgin. Musk’ın Twitter’ı satın almış olması bile DOGE’nin fiyatının birkaç gün içinde %150’nin üzerinde artmasına yol açtı. Ancak şu ana kadar milyarderden kripto para birimi hakkında pek bir açıklama gelmedi.

Bununla birlikte, Musk’ın Dogecoin hakkında dini bir şekilde paylaşım yaptığı 2021’in başlarına baktığımızda, bunu tekrar yapmaya başlarsa ne olacağını merak etmekten kendimizi alamıyoruz. DOGE’nin fiyatının Musk’ın bu konuda paylaşım yapmaya başladığı 2021’den önceki konumuna kıyasla mevcut konumu göz önüne alındığında, meme parasının fiyatı hızla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacaktı.

Bitcoinist’in bildirdiği gibi, DOGE’nin fiyatı Musk’ın şilininden dolayı 2021’de %70.000’in üzerinde arttı. Bu, altcoini çok hızlı bir şekilde 0,0011 dolardan 0,78 dolara çıkardı. Mevcut fiyat trendinden yola çıkarak, benzer bir model DOGE fiyatının hızla 5 doları aştığını görebilir. Oysa başka bir %70.000 ralli, fiyatı 60 doların üzerine çıkarır.

60$ bu noktada gerçekçi olmasa da, Musk’tan gelen bir başka tutarlı hamle, Dogecoin’i kolayca piyasanın geri kalanının önüne geçirebilir. DOGE fiyatı beklenen fiyatlara ulaşmasa bile, Musk bir kez daha tüm ağırlığını arkasına verirse kesinlikle tüm zamanların en yüksek seviyelerini görecek.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

DOGE price trending at $0.089 | Source: DOGEUSD on TradingView.com

DOGE ve Diğer Meme Paraları İçin Çıkarımlar

Elon Musk’tan böyle bir hareketin sonuçları Dogecoin için çok açık, ancak diğer mem paralarına da yansıyacak. Musk’ın Dogecoin şilininin, etkileyici 2021 meme coin sezonunun arkasındaki tetikleyici olduğu haklı olarak söylenebilir ve bir başkasını tetikleyebilir.

Shiba Inu ve Baby Doge gibi madeni paralar, DOGE toparlanmaya başlarsa kolayca bir yükseliş görebilir. Bunun nedeni, yatırımcıların Dogecoin’deki treni kaçırdıklarına inanarak, ancak diğerlerini kaçırmak istemeyerek diğer meme paralarına akın edecek olmalarıdır.

Genel olarak, Musk’ın Dogecoin’e verdiği destek, etkisi kripto alanına yeni katılımcılar çektiğinden, yalnızca meme parası için değil, aynı zamanda tüm kripto pazarı için de işe yarayacak.

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… MARCA’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *