«

Twitter CEO’su Elon Musk, birkaç saat önce Dogecoin fiyatını %5,7’lik kısa bir ralliye soktu ve meme parasına olan sevgisini bir kez daha dile getirdi. Twitter’ın satın alınmasından sonra, kısmen Musk’ın yeni şirketinde çözmesi gereken bazı sorunlar olması ve düşen reklam geliriyle mücadele etmesi nedeniyle, DOGE hakkındaki aldatmaca azalıyordu.

Reddit benzeri ödül sistemi başlangıçta bir ödeme aracı olarak meme parasını değil, yalnızca itibari para ağ geçitlerini kullanacağından, Twitter Parası ayrıca Dogecoin topluluğu içinde bir sönümlemeye neden oldu. Haliyle, Twitter’daki kripto ödemeleri şimdilik öncelik listesinden aşağı kaydı.

Ancak Elon Musk, Kansas City Chiefs ve Philadelphia Eagles arasındaki NFL Super Bowl LVII maçında iki kez DOGE’nin büyük bir hayranı olduğunu gösterdi. Musk’ın Dogecoin topluluğu için hazırladığı ilk sürpriz, oyun sırasında güneş gözlüğü ve kovboy şapkası takan bir Shiba Inu’nun olduğu bir Dogecoin hayran gömleği giymesiydi.

Elon Musk Konuşan Dogecoin

Ayrıca Tesla CEO’su, Pazar günkü Super Bowl futbol maçında Fox News sahibi Rupert Murdoch ile Dogecoin hakkında konuştuğunu söylediği tek kelimelik bir tweet ile DOGE fiyatının yükselmesine neden oldu.

Musk ve Murdoch’un etkinlikte oturup konuşması, iki finans kralının ne hakkında konuşacağı ve iki girişimcinin gelecekte herhangi bir ortak proje planlayıp planlayamayacağı konusunda şimdiden spekülasyonlara yol açtı.

Ve Elon Musk, Grit Capital CEO’su Genevieve Roch-Decter’in kullanıcıları Elon Musk ve Rupert Murdoch’un Super Bowl’da konuştukları hakkında yanlış cevaplar vermeye davet eden bir tweet’ine yanıt vererek DOGE fiyatı üzerindeki etkisini bir kez daha gösterdi. . Musk cevap verdi: “Dogecoin.”

Musk ve Murdoch’un Dogecoin hakkında gerçekten konuşup konuşmadıkları bilinmiyor – özellikle de Roch-Decter yalnızca yanlış cevaplar istediğinden. DOGE’nin en azından konuşmalarının ana konusu olmaması daha muhtemel görünüyor ve Musk’ın Super Bowl’da DOGE hayran gömleğiyle ortaya çıkmasının ardından, cevap Dogecoin topluluğuna bir başka hediye olmanın yanı sıra dikkat dağıtmaktı.

Yine de Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto-staking teklifi nedeniyle Kraken’e karşı eylemini hâlâ sindiren bir kripto piyasasında DOGE fiyatına yeni bir soluk getirdi. Basın zamanında, DOGE fiyatı 0,0842 dolardı.

Ancak 4 saatlik grafik, fiyatın 0,0862 $ direnç alanına ulaşmasıyla rallinin erken sona erdiğini gösteriyor. Böylece DOGE de 4 saatlik grafikte 200-EMA’nın üzerine çıkamadı.

Dogecoin DOGE
DOGE fiyatı dirençle reddedildi, 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSD

Coinmarketcap’ten öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *