«

Büyük teknoloji devi Amazon, kripto endüstrisindeki konumunu sağlamlaştırmak için bir adım daha atıyor. Kripto haber kaynağı Blockworks’ün bir raporuna göre, şirket 2023 baharında bir misli olmayan token (NFT) girişimi başlatacak.

Rapor, konuya aşina olan altı kaynağa atıfta bulunuyor. Blockworks, Amazon’un NFT girişimini desteklemek için ondan fazla kripto projesiyle ortaklık kurduğunu iddia ediyor. Program, NFT pazarındaki 2021 zirvesinden düşüşün ardından sektörü canlandırabilir ve güçlendirebilir.

Amazon NFT NFT Tablosu 1
NFT Marketplace OpenSea, geçen yıl boyunca işlem hacminde ve gelirinde düşüş gördü. Kaynak: Belirteç Terminali

Amazon Kriptoyu Kucaklıyor

Rapora göre e-ticaret devi, NFT oyunlarına dalma planları ile farklı sektörlere odaklanacak. Platform, oyuncuları NFT şeklinde benzersiz öğelerle ödüllendirecek.

Amazon, Prime hizmet abonelerine zaten bir video oyunu platformuna erişim sunuyor. Bu hizmetin üyeleri, platformun kataloğuna erişebilir ve AAA oyunları talep etmek için aylık ödüller alabilir. Yeni NFT girişimi, yeni ödüller sunarak ve yeni kullanıcıları çekerek hizmeti destekleyebilir.

Blockworks, NFT platformunun şu anda geliştirme aşamasında olduğunu ve Amazon Web Services (AWS) yerine Amazon’da çalışabileceğini bildirdi. Şirket, Nisan 2023’te daha fazla bilgi verebilir ancak Amazon’dan veya yöneticilerinden resmi bir açıklama yok.

Amazon, kripto emelleri olan ilk büyük teknoloji şirketi olmaktan çok uzak. Meta, Twitter ve diğerleri, kullanıcılarının dijital varlıklarla etkileşime girmesine izin veren kripto girişimlerini şimdiden başlattı.

E-ticaret ve çevrimiçi satın almalar ile ilgili olarak, rakibi e-Bay, gelişmekte olan sektörde güçlü bir yer edinmek için önemli girişimlerde bulundu. Bu anlamda şirket, NFT pazar yeri olan KnownOrigin’i satın aldı.

E-ticaret platformu, “gerçekten dünya çapında bir platform” olmak için “çok daha büyük bir kitleyi” hedefliyor. Amazon benzer hedefleri takip ediyor olabilir.

Amazon AMZN AVAX
AVAX’ın fiyatı, AWS ile bir ortaklığın ardından günlük grafikte yükseliyor. Kaynak: AVAXUSDT Ticaret Görünümü

İki hafta önce şirket, Avalanche blok zincirinin arkasındaki şirket olan Ava Labs ile bir ortaklık açıklayarak kripto endüstrisinde dikkatleri üzerine çekti. Kripto şirketi, binlerce işletmenin bu ağa erişmesini sağlamak için AWS ile ortaklık kurdu.

Duyuru sırasında, AWS’de Başkan Yardımcısı ve Global Başlangıç ​​Başkanı Howard Wring şunları söyledi:

İleriye bakıldığında, web3 ve blockchain kaçınılmazdır. Hiç kimse bunun olacağı ve ana akım olacağı zamanı, tarihi veya çeyreği söyleyemez, ancak büyüme döngülerini daha önce gördük. Bunun hızı artıyor gibi görünüyor ve bunun bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *