«

Kripto yatırımcıları için bazen yatırım yapmak için Dogecoin, Cardano ve alandaki 20.000’den fazla diğer kripto para gibi dijital varlıklar arasında seçim yapmak gerekir. Sonunda her kripto para biriminin performansına ve ne kadar kazanç sağlayabileceklerine bağlıdır. yatırımcılar için.

Dogecoin ve Cardano: Neye Yatırım Yapmalı?

Bu iki kripto para biriminin bir sonraki boğa piyasasındaki performansını muhtemelen tahmin etmek için önceki performanslarına bakmak yardımcı olabilir. Şimdi, 2020-2021’i kapsayan son boğa piyasasında, her iki varlıktan da etkileyici ralliler oldu, ancak Dogecoin daha fazla getiri elde etmişti.

2020’de Dogecoin’in fiyatı 0,0011 dolara kadar düştü, ancak milyarder Elon Musk meme parasını şilin etmeye başladığında, bir noktada 0,78 dolara kadar yükselecekti. Hesaplamalar yapıldığında, bu, DOGE fiyatının yaklaşık %70.000 arttığı anlamına gelir. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, 2020’nin en düşük seviyesinden 1.000 $ değerinde DOGE satın alınsaydı, zirvede 700.000 $ değerinde olurdu.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

DOGE rises over 70,000% in 2020-2021 | Source: DOGEUSD on TradingView.com

Yerel kripto para birimi ADA olan Cardano’ya gelince, 2021 boğa piyasasında da inanılmaz derecede iyi performans gösterdi. Akıllı sözleşmelerin blok zincirinde ilk çıkışını gören Alonzo yükseltmesini çevreleyen beklentiyle ileriye doğru itildi.

ADA, 2020’de bir noktada 0,018$’a kadar düşük işlem gördü ancak rallisi sona erdiğinde, Ağustos 2021’de 3,10$’ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, en düşük ve en yüksek noktalarından hesaplandığında yaklaşık %17.000 getiri anlamına gelir. bu bir yıllık süre zarfında. 2020’de en düşük noktasında 1.000 $ değerinde ADA satın alınırsa, 2021’de ATH değerinde 170.000 $ değerinde olacaktır.

TradingView.com'dan Cardano (ADA) fiyat tablosu

ADA rises over 17,000% in 2020-2021 | Source: ADAUSD on TradingView.com

Bu göz önüne alındığında, DOGE’nin performansı ve getirileri, son boğa piyasasında ADA’nınkinden çok daha iyiydi.

Ama Yardımcı Program Ne Olacak?

Dogecoin’in son boğa piyasasındaki etkileyici performansına rağmen, fayda söz konusu olduğunda Cardano’ya kıyasla hala sönük kalıyor. İkincisinin, kullanıcıların merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne katılmasına izin veren akıllı sözleşme yeteneği, onu piyasadaki en kullanışlı kripto para birimlerinden biri haline getiriyor.

Bu bağlamda, Cardano kazanıyor çünkü kamu hizmetleri onu uzun vadede çok daha yüksek başarı şansına sahip bir dijital varlık olarak gösteriyor. Ayrıca, sadece hızlı para kazanmaya çalışmak yerine teknolojiye yatırım yapmak isteyenler için iyi bir yatırımdır.

Sonuç olarak, DOGE’nin performansı tamamen abartı ile taşınıyor, bu da meme coin’e yatırım yapmanın daha çok bir kumar olduğu anlamına geliyor. Bunun yerine ADA, piyasada uzun vadede kalmayı planlayan ve aynı zamanda blockchain teknolojisindeki gelecekteki gelişmelerin bir parçası olmayı planlayan yatırımcılar için daha iyi çalışır.

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… Analytics Insight’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *