«

Dogecoin, geçen hafta piyasada oldukça dayak yiyor. Milyarder Elon Musk’ın eylemleriyle yakın bir ilişki sürdüren meme coin, Musk’ın Twitter CEO’su olarak aldığı kararlara bağlı olarak birden fazla düşüş yaşadı. Bu düşüşlerin en sonuncusu, Musk’ın Twitter’da CEO olarak istifa edip etmeyeceğini soran bir anket yayınlamasının ardından geldi. Şimdi, sonuçlar geldi ve Dogecoin için iyi bir haber değil.

Twitter Kullanıcıları Musk’ın Gitmesini İstiyor

Elon Musk’ın CEO olarak istifa edip etmeyeceğini soran Twitter anketi Pazartesi günü yayınlandı ve iki gün içinde 17,5 milyondan fazla oy topladı. Sonuçlar nihayet açıklandı ve oyların %57,7’si milyarderin Twitter CEO’luğundan istifa etmesini isterken sadece %42,5’i kalmasını istiyor.

Kararını vermek için yanıtlara gelen Elon Musk söz konusu “işi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz CEO olarak istifa edeceğini” söyledi. Peki bu olaydan sonra ne yapmayı planlıyor? Musk, yazılım ve sunucu ekibini yönetmeye devam edeceğini söylüyor.

Dogecoin zaten ankete olumsuz yanıt veriyordu ve nihai sonuçlar meme parasına ciddi bir darbe indirecekti. Çarşamba gününün erken saatlerinde, dijital varlık 7 günlük bir süre içinde değerinin %20’sini çoktan kaybetmişti. Kayıpların çoğu, sonuçlar açıklandıktan sonra meme koinin fiyatının %10’un üzerine düşmesiyle Musk’ın anketine yanıt olarak gerçekleşti.

DOGE’nin fiyatı, 0,073 $’a kısa bir toparlanma kaydetmeden önce, dijital varlık için yeni bir ayın en düşük seviyesi olan 0,07 $ seviyesinin altına düştü.

Musk Adım Atırsa Dogecoin’e Ne Olur?

Ayı piyasası sırasında Dogecoin’in rallisinin çoğu, Musk’ın Twitter’ı devralmasına yanıt olarak olmuştu. Popüler olarak ‘Dogefather’ olarak bilinen milyarderin daha önce Dogecoin için önerdiği bazı kullanım durumlarını uygulayacağına dair beklentiler, meme parası etrafındaki pozitifliği destekledi.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

DOGE falls to $0.07 | Source: DOGEUSD on TradingView.com

İlk başta, Twitter kripto entegrasyonları üzerinde çalıştığı için bu yönde ilerliyor gibi görünüyordu, ancak geliştirmenin durması bu hayalleri söndürdü. Şimdi, Musk’ın Twitter CEO’luğundan ayrılma niyeti, Twitter’da bir DOGE entegrasyonunun artık mümkün olmayabileceği gerçeğini daha da netleştiriyor.

Musk, CEO olarak istifa ederse, bunun Dogecoin’in fiyatını olumsuz yönde etkileyeceğine şüphe yok. Son iki ayda toplanan kazanımların çoğu şimdiden silindi ve böyle bir olay muhtemelen DOGE fiyatını 0,01 $ seviyesine çeken katalizör olacak.

Bununla birlikte, sosyal medya platformu için yeni bir CEO’nun açıklanmasının biraz zaman alması mümkündür. O zamana kadar Elon Musk şirkete liderlik etmeye devam edecek ve Dogecoin’i Twitter’a bırakmaya devam edecek.

Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *